Екологія

При сильному глобальному потеплінні трапиться катастрофічне підвищення рівня океану

Вчені з США з’ясували, що якщо глобальна зміна клімату перевищить запланований, то підвищення рівня океанів буде «катастрофічним». Їх рівень може рости на 0,5 см в рік по всьому світу після 2060 року.

Дослідники пояснили, що антарктичний крижаний щит з набагато меншою ймовірністю стане нестабільним і викличе різке підвищення рівня моря в найближчі сторіччя, якщо світ буде слідувати політиці, яка утримає глобальне потепління нижче ключового показника Паризької угоди по клімату 2015 року.

Однак якщо глобальне потепління перевищить показник у 2 градуси за Цельсієм, то ризик танення крижаних шельфів по периметру льодовикового щита значно зросте, і їх руйнування викличе швидке танення Антарктиди. Це призведе до підвищення середнього глобального рівня моря щонайменше на 0,17 см в рік до 2060 року.

Це швидше, ніж середня швидкість підвищення рівня моря за останні 120 років, і в уразливих прибережних місцях призведе до різкого збільшення числа екстремальних повеней.

Вчені додали, що глобальне потепління на 3 градуси Цельсія може призвести до катастрофічного підвищення рівня моря в результаті танення Антарктики. В середньому на 0,5 см в рік по всьому світу після 2060 року.

«Руйнування крижаного покриву необоротно протягом тисяч років, і якщо антарктичний крижаний покрив стане нестабільним, він може продовжувати відступати протягом століть, – зазначили вчені. – Це відбувається незалежно від того, чи застосовуються стратегії зниження викидів, такі як видалення вуглекислого газу з атмосфери ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button