Наука

Буряковий сік підвищує витривалість спортсменів під час тренувань

Вживання спортсменами бурякового соку позитивно впливає на їх витривалість під час тренувань. На думку вчених, вся справа в неорганічному нітраті, здатному покращувати результати занять атлетів.

Наукові співробітники з Університету Ексетера провели дослідження, запросивши вісьмох чоловіків, які захоплюються фізкультурою. Вони випивали 0,5 літра бурякового соку протягом шести днів, а частина людей споживала напій з чорної смородини. По закінченню десяти днів перерви атлети знову почали пити відвар з ягід і овочів. Зрештою у першої групи добровольців вміст нітратів у крові знизився у два рази, систолічний кров’яний тиск впав на 6 мм рт, а кількість споживаного кисню в ході тренувань зменшилася на 19%.

Фахівці вважають, що сік з буряка добре впливає на скорочення м’язів при виконанні фізичних вправ, а оксид азоту виробляє енергію. Інший експеримент продемонстрував, що велосипедисти, які випивали цей же напій, змогли поліпшити показники на 2,4%, проїхавши 4-кілометрова відстань. Вчені говорять, що їх наукова робота свідчить про величезну користь бурякового соку, який надає позитивний вплив на витривалість атлетів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments