Всесвіт

Як виглядає затемнення на Марсі (відео)

Марсохід Perseverance використовував свою систему камер, щоб отримати найчіткіше зображення сонячного затемнення на Марсі. Це допоможе вченим краще зрозуміти поведінку його супутника Фобос.

NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS / SSI

Ще в 2004 році марсохід Spirit, а слідом за ним і Opportunity зробили перші спостереження Фобоса, що проходить по диску Сонця. У 2019 році Curiosity записав перше в історії відео цієї події і навіть зміг зловити другий місяць — Деймос, — який в тому ж місяці пройшов по диску.

Спостереження за такими затемненнями дозволяють вченим краще зрозуміти зрушення в орбіті Фобоса і те, як приливні сили впливають на надра, кору і мантію Марса. Фобос приречений на знищення через десятки мільйонів років, коли він по спіралі наблизиться до Червоної планети і зіткнеться з її поверхнею. Зйомки затемнення можуть допомогти вченим обчислити точний шлях цього небесного тіла по орбіті.

Остання подібна подія сталася 2 квітня і тривала близько 40 секунд — в цей час марсохід Perseverance повернув свою камеру Mastcam-Z до Сонця і відобразив все, що відбувається. Завдяки оптиці нового покоління апарат зміг отримати найчіткіше відео сонячного затемнення Фобоса з коли-небудь знятих, також отримавши найвищу частоту кадрів.

Mastcam-Z оснащений сонячними фільтрами, які працюють як сонцезахисні окуляри, зменшуючи інтенсивність світла, і дозволяючи відобразити затемнення в деталях, які розкривають цікаві характеристики форми супутника. Наприклад, на відео можна побачити гірські хребти та інші елементи рельєфу супутника Марса, які можуть дозволити вченим сказати більше про його структуру і геологічні особливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button