Наука

Швидкий сон розігріває мозок і рятує від переохолодження

Перемикання в фазу швидкого сну потрібно для того, щоб зігріти організм зсередини, вважають вчені.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі опублікували в The Lancet статтю, яка дає нове пояснення ролі фази швидкого сну (REM) в житті теплокровних істот. Автори роботи вважають, що вона сформувалася, щоб розігрівати організм і підтримувати його працездатність на випадок небезпеки.

Вчені звернули увагу на те, що в природі теплокровні істоти з більш низькою температурою тіла, як правило, мають більш тривалі періоди швидкого сну. А у людей та інших тварин з більш високою температурою тіла тривалість цієї фази, як правило коротше.

Дослідники вважають, що таке співвідношення не випадково. Під час REM-фази мозок стає дуже активним, що призводить до почастішання серцебиття і підвищення температури. Оскільки швидкий сон йде після повільного, в якому всі процеси сповільнюються, він потрібен, щоб уникнути переохолодження, вважають вчені.

REM-сон можна розглядати як термостатично контрольований механізм нагрівання мозку, який запускається при падінні температури, пов’язаному зі зниженням метаболізму і споживання енергії під час повільного сну. Джером Сігел, дослідник з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі

Вчений зазначає, що саме ця причина може призводити до сезонних коливань тривалості сну. Навіть ті тварини, які не впадають в сплячку, в зимовий час сплять довше. Це стосується і людини: в спільнотах мисливців-збирачів люди сплять приблизно на годину довше в зимові місяці.

Щоб перевірити гіпотезу і більше дізнатися про швидкий сон, дослідники хочуть провести серію експериментів з тваринами, у яких спить тільки одна півкуля (наприклад, дельфіни і морські котики). Таким тваринам не потрібен додатковий підігрів, а значить відсутність у них швидкого сну підтвердить гіпотезу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments