Наука

Як ЗМІ і поліція підраховують кількість людей у величезному натовпі

Порахувати кількість людей, які зібралися на масштабному політичному мітингу або великому оупен-ейр-фестивалі, – завдання не з легких. Звідки ж беруть цифри різні ЗМІ і поліція?

Найпоширеніший метод оцінки кількості людей у ??великому натовпі – метод Джейкобса. Метод названий на честь Герберта Джейкобса, професора журналістики Каліфорнійського університету в Берклі, США, який придумав його, намагаючись оцінити масштаби протестів проти війни у ??В’єтнамі за вікном свого офісу в 1960-х роках.

Джейкобс зауважив, що площа, на якій зібралися протестувальники, розділена на рівні квадрати. Він вирішив обчислити загальну кількість людей, ретельно підрахувавши, скільки протестуючих було в одному квадраті, а потім помноживши на кількість цих квадратів. Незабаром Джейкобс виявив закономірності.

Згідно з методом Джейкобса, в найбільш щільному натовпі одна людина займає в середньому 2,5 квадратних футів (0, 23 квадратних метрів). У менш щільному – 4,5 квадратних фута (0,37 квадратних метра), а у відносно «рідкому» – 10 квадратних футів (0,93 квадратних метра).

На перший погляд, такий метод здається занадто простим рішення. Однак він часто виявляється вражаюче точним, особливо вкупі з сучасними технологіями. Маючи знімки з Google Earth і фотографії з заходу, кількість людей на масовому заході може обчислити майже кожен бажаючий.

Методом Джейкобса все ще користуються різні ЗМІ, хоча його поступово витісняють автоматизовані ПО, здатні самостійно виявляти кількість людей за фотознімками.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button