Технології

Сила Архімеда допоможе запасати енергію в підводних сховищах

Системи електропостачання, що працюють завдяки поновлюваним джерелам, вимагають накопичення енергії перед подачею її до споживачів. Зараз для вирішення цього завдання зазвичай застосовують літій-іонні акумулятори.

При використанні батарей промислового масштабу для збереження і отримання кожної мегават-години доводиться витрачати близько 150 доларів США. Ця цифра поступово знижується, але вчені з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу запропонували рішення, яке дозволить знизити вартість накопичення електроенергії до 50-100 доларів за 1 МВт • год.

Нова розробка – Buoyancy Energy Storage Technology, скорочено BEST – технологія накопичення енергії завдяки плавучості. Основа системи – жорстко закріплена на морському дні платформа. До неї тросами приєднуються 100 резервуарів, об’єднані в куб з довжиною грані 100 м. Кожен з них являє собою розташовану горизонтально трубу діаметром 10 м з поліетилену високої щільності.

Ємності заповнюються газом, наприклад, повітрям або воднем. В нижніх стінках труб зроблені отвори, через які заходить морська вода, стискаючи газ. Використання безлічі окремих секцій замість одного великого резервуара мінімізує негативний вплив на систему перепадів тиску через різницю в глибині.

Сила Архімеда допоможе запасати енергію в підводних сховищах

На платформі встановлено потужні електродвигуни. При подачі на них напруги, вони змотують троси, притягаючи плавучі труби до дна і перетворюючи тим самим електричну енергію в потенційну. Коли потрібно її вивільнити, конструкція спливає під дією сили Архімеда. Труби тягнуть за собою троси, розкручуючи електромотори, які починають працювати як генератори.

Очікується, що BEST може стати дешевою і ефективною системою, особливо при об’єднанні її з морськими вітряними електростанціями. Однак хоча підводне сховище дозволяє забезпечити більшу ємність, повністю акумулятори воно не замінить, тому що не здатна швидко виділяти запасену енергію.

BEST підходить не тільки для накопичення електроенергії, але і для стиснення водню. Воно відбувається внаслідок підвищення тиску води в міру занурення труб на глибину. Передбачається, що коли плавуча конструкція досягне дна, стиснений водень буде відправлений на поверхню по трубопроводу або перекачано в окремий резервуар, який самостійно спливе після заповнення газом. Як заявляють дослідники, BEST стискає водень всього на 10% менше ефективніше промислових компресорів, зате коштує в 30 разів дешевше.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button