Земля

Сім причин необхідності вулканів для Землі

Хоча вулкани заведено вважати причинами руйнувань, евакуацій і навіть цунамі, вогнедишні гори мають ряд корисних властивостей.

Найважливіше перевага вулканів — виробництво безкоштовного і дуже корисного добрива під час вивержень. Вулканічний попіл містить потрібні рослинам мінерали і за рахунок своєї консистенції швидко перемішується з ґрунтом. Фермери в Індонезії, Японії, Італії та на Філіппінах навіть при постійній загрозі неочікуваних вивержень відмовляються від переїзду з околиць вулканів.

Другим — і найбільш значущим для екологів — плюсом вулканів є важкодоступність їх схилів, на яких знаходять притулок рідкісні рослини і тварини.

Ще одна незаперечна перевага вулканів — вулканічні гази, які прискорюють процес надходження води в атмосферу, тим самим, формуючи її. Земні океани також зобов’язані своїм існуванням вулканічній діяльності.

Для планети вулкани є своєрідними «вихлопними трубами», допомагаючи охолоджувати внутрішність Землі.

За рахунок вулканічних вивержень утворюються острови (як, наприклад, вулканічний острів Нісіносіма) і збільшується площа материків.

Відкладення вулканічних речовин також використовуються в якості будівельних матеріалів. У 1960-х роках учений Роберт Бейтс зазначив, що базальт і афаніт (мінералів вулканічного походження) можуть використовуватися для виробництва щебеню. Високощільні базальти і афаніт входять до складу бетонних екранів ядерних реакторів. Пемза, вулканічний попіл і перліт також можуть використовуватися в промисловості і будівництві.

Крім того, тепло вулканів може використовуватися для отримання «зеленої» енергії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть