Земля

У Тасманії горять найдревніші ліси на Землі

Праліси зіткнулися з безпрецедентною загрозою. Починаючи з середини січня, по всій північно-західній частині Тасманії вирують лісові пожежі, причинами яких стали блискавки. В районі ростуть реліктові ліси, які є сучасниками того періоду, коли острів був частиною Гондвани 180 мільйонів років тому.

c8330b3a04b32b31c43caf09dac68a44

В результаті пожеж вигоріло 250 акрів лісу, включаючи частину території Всесвітнього Тасманійського заповідника дикої природи, що входить до списку спадщини ЮНЕСКО. Еколог з Університету Тасманії Девід Бауман розповів в інтерв’ю «Гарідан», що пожежі можуть знищувати ліси ще протягом трьох тижнів, оскільки погода створює сприятливі умови для поширення вогню. Поки рішення того, як боротися зі стихією, не вироблено. Постає питання: чи має Тасманія достатньо ресурсів пожежної служби, здатної впоратися з ліквідацією найпотужнішого лиха?

Це аномальна ситуація. Якщо сезони пожеж – це буденність для посушливого ??життя південно-західної частини Австралії, то для вологих, квітучих лісів Північної Тасманії – це нонсенс, її клімат можна порівняти хіба що з тихоокеанським північним заходом. Вчені вважають, що особливо посушливий рік видався через зміни клімату, що перетворило деякі райони в порохову бочку.

Читайте також: 

Полум’я дісталося не тільки до тисячолітніх дерев, прогорає також і глибокий, багатий вуглецем шар торфу, який формувався протягом багатьох тисячоліть. Торф’яні пожежі особливо складно загасити, вони створюють додаткову загрозу для лісу, спалюючи природний банк насіння, завдяки якому підростає нове покоління дерев.

Місцеві екологи закликають всіх мобілізувати всі сили для збору насіння тих видів дерев, які в більшій мірі постраждали від пожежі, щоб створити певний резерв. Ті пожежі, які ми спостерігаємо сьогодні у всесвітньому заповіднику, можуть бути передвісником катастрофи глобального масштабу, і треба бути до цього готовими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button