Різне

Синдром Котара змушує вас думати, що ви мертві

Пацієнт з розладом мозку відомим, як синдром Котара або синдром “ходячого трупа”, вирішив написати історію про те, як вважав себе мертвим. Британець, який називає себе Грехем, розповів про те, як проводив свої дні на кладовищі, оскільки там він був найближче до смерті.

Дев’ять років тому він прокинувся, будучи впевненим у тому, що він вже не живе, незважаючи на всі ознаки життя. Лікарі діагностували у Грехема синдром Котара, який з’явився у нього після важкої депресії і спроби самогубства. Чоловік повідомив лікарям, що його мозок мертвий або, ймовірно, відсутній. Він перестав курити, розмовляти, їсти, оскільки не бачив у цьому сенсу.

Синдром Котара: симптоми

Синдром Котара є одним з рідкісних захворювань у світі, який охоплює кілька сотень людей в різні періоди часу.

Людина з синдромом Котара страждає від різних божевільних ідей, починаючи від переконання в тому, що вона більше не існує, до думок про те, що якісь частини тіла і органи відсутні, не працюють або гниють.

Вперше цей стан було описано у пацієнтки “Мадемаузель Х” французьким неврологом Жюлем Котаро в 1880 році. Ненависть жінки до себе виражалася в тому, що вона заперечувала існування добра і зла, а також деяких частин свого тіла. Вона вважала себе назавжди проклятою і нездатною померти природною смертю, а тому не потребувала їжі. Пізніше вона померла від голоду.

Що ж до Грехема, то його стан настільки погіршувався, що членам сім’ї довелося доглядати за ним, щоб бути впевненим, що той хоча трішки їсть.

“Я не хотів бачити людей. У цьому не було сенсу. Мені ніщо не приносило задоволення”, – розповів Грехем. “Я втратив нюх і смак. Не було сенсу життя, так як я був мертвий”.

Він почав відчувати непереборне бажання перебувати на цвинтарі серед мертвих, з якими у нього зародився особливий зв’язок.

Сканування мозку чоловіка показало, що рівень активності в деяких частинах його мозку був настільки низьким, що більше відповідав вегетативному стану. Функції його мозку працювали в такому режимі, ніби він був під анестезією або уві сні.

Після того, як британець пройшов курс психотерапії та ліків, він почав одужувати і відчувати себе краще.

Ознаки депресії

Фахівці пов’язують синдром Котара з важкою формою депресії. Хоча багато хто вважає депресію тимчасовим погіршенням настрою, її давно вже визнали окремим і небезпечним захворюванням. Ось основні ознаки депресії:

– Відчуття безпорадності і безнадійності

– Втрата інтересу до повсякденних справ

– Зміни апетиту і ваги

– Безсоння або зайва сонливість

– Гнів і дратівливість

– Втрата енергійності

– Ненависть до самого себе

– Проблеми з концентрацією уваги

– Незрозумілі болі

– Зниження лібідо

– Занепокоєння

– Часті думки про смерть, самогубство

– Напади плачу без причини

Натхнення: www.infoniac.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button