Різні цікавинки

Звичні речі під незвичним поглядом

Чи помічали, що коли ви дивитеся на свої пальці досить довго вони починають перетворюватися в чужий об’єкт у вас на очах? Буденні речі стають іншими, якщо дивитися на них по-іншому. Це стосується інших наших звичок. Ми приймаємо само собою зрозумілі речі, які, якщо придивитися, можуть мати інше тлумачення.

Ось деякі повсякденні речі, які ми робимо і чому їх робимо.

Сльози

З усіх тварин тільки ми вміємо плакати. Сльози ми сприймаємо як реакцію на почуття  біди, болю. Вони несуть в собі конкретну мету: під час стресу в організмі виробляється гормон кортизолу і сльози грають роль очисного зассобу.

Гикавка

Гикавка є наслідком мимовільної спазми діафрагми — м’язової мембрани в грудях, що грає важливу роль в диханні. Роздратування викликає наявність дуже великої  чи малої кількості їжі в шлунку. Однак гикавка не грає ніякої видимої ролі в травленні або диханні, швидше навпаки — завдає неприємностей людям. Вважається, що це залишки примітивного смоктального рефлексу.

Смерть

На перший погляд це не повсякденна діяльність людини. Це, однак, робить велика кількість людей кожен день. Ми драматизуємо цей процес, але в принципі це природний хід речей-клітини помирають. Протягом десятиліть вони діляться, передаючи генетичну інформацію. Настає момент, що ділити немає що та й інформація вичерпана. Ось тоді й настає смерть.

Червоніти

Універсальна реакція на соціальну увагу. Кожна людина червоніє — хто менше, хто більше. Три умови його виникнення: публічний виступ, реакція на комплімент і незручне становище, помічене кимось. Механізм почервоніння простий: кров надходить по судинах в область обличчя. Але от причину такої реакції вчені не досліджували.

Поцілунок

Геть романтизм! Поцілунок — це біологічний механізм визначення та оцінки потенційного партнера. Дихання і слина передають хімічні сигнали, які обробляються і видають нам інформацію про стан здоров’я партнера, також визначається у жінок ступінь готовності до розмноження — овуляція. Феромони, що знаходяться навколо рота і носа сигналізують нам — чи той партнер нам потрібен.

Але це не все. Психологи вважають, що реальний фізичний акт — поцілунок — допомагає парам налагодити і емоційний зв’язок. Під час поцілунку у людей виникає почуття довіри і любові, і в цьому винен гормон оксітоцон, що наводнює мозок під час акту взаємного цілування.

 Газовиділення

Неприємно? Але ми це робимо кожен день, випускаючи до 1,9 літра газів. Пирдіти нас змушують колонії бактерій, які знаходяться в нижній частині кишечника. В процесі перетворення їжі в поживні речовини з допомогою цих бактерій виділяється побічний продукт — сірководень, запах якого нагадує тухлі  яйця. Але наші помічники-бактерії також люблять солодкі страви, тому старанно переварюють молоко, фрукти, і звичайно ж — бобові, в яких присутній природний цукор.

Сміх

Нестримний і спонтанний сміх після гарного жарту — хто не відчував його? Психологи вважають, що ця поведінкова реакція поширює позитивні емоції в соціальних групах, знижує стрес і сприяє згуртованості особин. З цих же причин, шимпанзе і орангутанги видають посмішки, налагоджуючи кращі відносини.

Мигання

Мигання занурює світ для нас в темряву кожних десять секунд. Воно сприяє очищенню і змазування очного яблука. Вчені виявили, що мозок має здатність не помічати короткочасного затемнення, сприймає світ навколо нас як безперервний.

Зона Поза

Відключення нашої свідомості під час  виконання повсякденних завдань відіграє важливу роль для творчості і творчого мислення. Нам не особливо потрібно зосереджуватися під час чищення зубів або чекання  в черзі. Наша свідомість відключається на невеликий проміжок часу, за розрахунками вчених на цілих 13 відсоток, щоб у вільному плаванні народити чудові ідеї або просто відпочити від рутини.

 Чи варто голитися?

Дивний на перший погляд питання — ми звикли, що сучасні чоловіки гладко виголені, жінки мужньо переносять депеляцію — у багатьох областях тіла, не голені пахви у них же-викликають неприємні асоціації. Але мало хто розуміє, що цим «цірюльніцтвом» ми кидаємо виклик природі. Борода допомагала жінкам розпізнати чоловіка від хлопчика, а також була місцем локалізації феромонів — речовин для залучення сексуальних партнерів. У жінок вони знаходяться на лобкової частини і під пахвами. Питання відкрите: а чи варто голитися?

Натхнення: vsefakty.info

[poll id=»1″]

Кнопка «Наверх»
Закрыть