Різні цікавинки

Цікаві факти про одяг

Ви знаєте, хто перший придумав блискавку на одязі? А чули, що гудзики замислювалися як предмет прикраси? Сьогодні ми поговоримо про одяг і розповімо декілька дивовижних фактів. До речі, творець швейних машинок і придумав першу блискавку.

  • Перші штани з’явилися у стародавніх скіфських кочівників. Це був невід’ємний атрибут одягу, який охороняв воїнів від пошкоджень. Єдині, хто не брав штани як одяг – це римляни. Вони вважали, що це одяг виключно підходить тільки для варварів. Але вершники стародавніх римлян все одно одягали штани, так як це було дійсно практично.
  • Перші гудзики були помічені на військових мундирах. Солдати набиралися в полки з селянського товариства, серед якого було в порядку речей витирати губи рукавом. Якщо часто витирати губи рукавом, то матеріал буде стертий, а гудзики охороняли сукно від таких пошкоджень. Нарукавні гудзики допомагали довше зберегти дорогу форму.
  • Перші «панчохові рейтузи» в СРСР з’явилися в 50-х роках 20-го століття. Зараз вони називаються жіночі колготки і природно, що за такий проміжок часу істотно змінилися. Перші поставки товару в 50-х роках були з Чехословаччини. «Рейтузи» сильно різали слух і чеське слово «калготи» більше припало до вподоби представницям прекрасної статі. Тому зараз вони називаються просто – колготки.
  • Поняття «Балаклави» прийшло у сучасне суспільство з Великобританії. Кримська війна під містом Балаклава застала англійців зненацька. Солдати відчували серйозний дискомфорт від холоду і вітру. Для захисту обличчя в сувору погоду використовували в’язані шапки, де були пророблені отвори для очей і рота.
  • А знаєте, скільки коштує найдорожче плаття? Шедевр був створений з діамантів, а ціна самого наряду оцінюється в 12 мільйонів доларів.
  • Люди завжди надягають на похорон одяг темних відтінків. Чорний колір символізує траур, горе і втрати. Але от для жителів Амазонки все навпаки. Вони надягають на похорон одяг світлих тонів і навіть білих, так як вважають, що смерть – це свого роду звільнення і просто перехід в інший стан.
  • Якщо в середні віки людина виглядала краще, ніж вищий за рангом чин, то його карали і конфіскували кращий одяг.
  • Корейські жінки носили такий одяг, який повністю закривав усе, крім грудей. Такий стереотип краси в Кореї зберігався аж до середини 20-го століття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button