Здоров'я

Алкоголь – добро чи зло?

У роботах деяких учених, що займають оптимістичні позиції щодо алкоголю, наводяться відомості про його позитивний вплив на організм. Помірне споживання алкогольних напоїв, твердять вчені, зменшує небезпеку виникнення серцево-судинних захворювань. Регулярне і помірне споживання вина сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Також переконують, що помірне вживання алкоголю веде до збільшення тривалості життя. Однак у цих роботах досліджувався позитивний вплив алкоголю тільки при його помірному вживанні. Надмірне вживання, занадто часте вживання, непомірна випивка на вечірці – всі ці звички зводять нанівець позитивний ефект алкоголю.

Марк з перших рук знає, яку згубу несе алкоголь для сім’ї. Він директор клініки, яка спеціалізується на лікуванні наркозалежних, але його власна дочка померла після непомірної випивки на вечірці. Лікар три десятиліття вивчає наслідки вживання алкоголю та зловживання ним. Він здобув багато практичних знань, але вважає, що алкоголізм знаходиться на узбіччі наукових досліджень.

«Люди і уряд не розуміють всієї повноти впливу алкоголізму на рівень злочинності і здоров’я нації, – каже він. – Ця ганьба продовжує існувати. Лікування алкоголізму обмежене, і більшість людей, навіть якщо і звертаються за допомогою, отримують її в недостатній мірі. Преса, телебачення, реклама продовжують пропагувати алкоголь, а компанії, що його випускають, витрачають мільйони, щоб залучити нових покупців ».

Хоча Марк свідомий того, що алкоголь в малих кількостях не шкодить здоров’ю, він однаково переконаний: «Якби алкоголь був винайдений сьогодні, жодна фармацевтична компанія не стала б продавати його як засіб зміцнення здоров’я. Жоден лікар не прописав би його хворому. Ніхто не став би приймати алкоголь як лікувальний засіб через його небезпечні побічні ефекти ».

Марку добре відома статистика. Чверть всіх викликів« швидкої », третина всіх самогубств і більше половини вбивств і випадків насильства в сім’ї пов’язані зі вживанням алкоголю. Алкоголізм сприяє умовам для розвитку хвороб, що є головними причинами смерті, – інфаркту, раку та інсульту. Майже половина дорожньо-транспортних пригод пов’язана з вживанням алкоголю. Більш ніж у половини людей, що гинуть при пожежах, в крові виявляється алкоголь ».

Марк додає: «Слава богу, якщо алкоголь не заподіяв вам шкоди, але я не знаю нікого, кому алкоголь допоміг би».
За даними дослідження Нью-йоркського університету в Буффало, зловживання алкоголем дає ефект, протилежний тому, який може бути отриманий при помірному його споживанні.

Натхнення: ocheninteresno.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Алкоголь это наркотик и этим всё сказано. Да легальный, да слабый но наркотик с всеми вытекающими последствиями. Зависимость от этой жидкости, траты денег на которые можно купить кило прекрасных персиков, убитое здоровье и дети дауны. Именно то что он доступен и продаётся на каждом углу делает его таким страшным в масштабе нации.

  2. В США не просто так дозволено вживати алкоголь з 21 року. А у нас у всіх кіосках продають дітям підсолоджені напої з малим вмістом алкоголю, а це шлях до алкоголізму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button