Земля

Підтвердилася теорія про те, що життя на Землі виникло із суміші РНК-ДНК

Хіміки з інституту Scripps Research в Сан-Дієго, Каліфорнія зробили відкриття, яке підтверджує недавню теорію про те, як виникло життя на Землі. Результати публікує Angewandte Chemie.

Вчені з’ясували, що просте з’єднання – діамідофосфат (DAP) – яке, ймовірно, було присутнє на Землі до виникнення життя, могло хімічно зв’язати разом крихітні будівельні блоки ДНК (дезоксинуклеозидів) в нитки первинної ДНК.

Diamidophosphate (DAP) – це іон, який вперше був використаний для фосфорилювання цукрів у водному середовищі. Діамідофосфат може утворювати солі, такі як діамідофосфат натрію або кислу фосфородіамідну кислоту. Фосфородіамідна кислота може кристалізуватися у вигляді тригідрату. Передбачається, що це ймовірний первинний реагент при появі перших пептидів, ліпідів і нуклеотидів клітинних мембран – попередників усього життя на Землі. У прес-релізі Дослідницького інституту Скріппса (Scripps Research) від 6 листопада 2017 року DAP був описаний як «з’єднання, яке могло зіграти вирішальну роль у походженні життя на Землі».

Це і попередні схожі відкриття, вказують на можливість того, що ДНК і її близька хімічна родичка – РНК – виникли разом, як продукти аналогічних хімічних реакцій. Також це доводить, що перші самовідтворювальні молекули – перша життя форми на Землі – були сумішшю ДНК і РНК.

Нове відкриття проливає світло на те, як вперше з’явилося життя на Землі. Зокрема робота вчених з Scripps Research відкриває шлях для більших досліджень того, як саме самовідтворюючі суміші ДНК-РНК могли розвинутися і поширитися на древній Землі і в кінцевому підсумку стали початком більш зрілої біології сучасних організмів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button