Екологія

На 27% зросли світові інвестиції в енергетичний перехід

Зі звіту energy Transition Investment Trends 2022, підготовленого аналітиками BloombergNEF, випливає, що інвестиції в поновлювані джерела енергії, системи зберігання енергії, електромобілі, водневу енергетику, електроопалення, атомну енергетику [вважається екологічною] і стійкі матеріали зросли майже на третину з 2020 року, передає ecosphere.press.

Найбільша частка інвестицій припала на нові проєкти в області ВДЕ — вітряні та сонячні електростанції. Сектор залучив $366 мільярдів, що на 6,5% більше, ніж роком раніше.

Тим часом інвестиції в електрифікований транспорт, включаючи особисті авто і допоміжну інфраструктуру, зросли на 77% — до 273 $мільярдів.

Майже половина залучених інвестицій припадає на Азіатсько-Тихоокеанський регіон ($368 мільярдів). Серед країн-лідерів за обсягами інвестицій виділяють Китай ($266 мільярдів), США ($114 мільярдів) і країни-члени ЄС ($154 мільярдів).

Аналітики відзначають, що цього все ж недостатньо. За оцінками BNEF, для енергетичного переходу в період з 2022 по 2025 рік буде потрібно 2,1 трильйона доларів інвестицій. Це майже в три рази вище обсягу інвестицій минулого року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button