Людина

Нудна робота шкодить здоров’ю більше, ніж нервова

Працівники, які цілими днями виконують одноманітні, монотонні дії, в результаті не витримують і повністю втрачають інтерес до своїх обов’язків, переходячи в апатичний стан, попереджають вчені з Іспанії.

Нудна робота так само шкідлива для психічного здоров’я, як і надмірно активна. Нецікава, нудна робота, що не приносить задоволення, змушує людей відчувати себе, як у пастці, виробляє у них цинічне ставлення до своїх обов’язків і почуття провини у зв’язку зі суперечностями і бажанням щось змінити у своєму житті.

Найчастіше нудьгують на роботі адміністратори та працівники сфери обслуговування. Також, чоловіки страждають від нудних обов’язків більше, ніж жінки, можливо, у зв’язку з тим, що від чоловіків традиційно очікується професійний розвиток. Чим довше людина працює на одному місці, тим вище шанси того, що вона смертельно втомлюється від своїх обов’язків. Пасивна стратегія, яка допомагає в такій ситуації впоратися з нагромадженням невдоволення, пояснює, чому самі досвідчені колеги часом працюють менш ефективно, ніж новачки.

Єдине, що рятує людей від нудних і одноманітних обов’язків на роботі – це сім’я. “Сім’я, партнери чи діти діють в якості рятівного ковтка повітря, оскільки, відпрацювавши, людина може відволіктися від своїх робочих проблем і зосередитися на чомусь іншому”, – пояснюють дослідники.

Крім того, було встановлено, що 10 років щоденного сидіння за комп’ютером збільшують ризик розвитку раку кишечника вдвічі. При цьому чоловіки ще й на третину збільшують ризик отримати рак простати. До таких висновків експерти дійшли, проаналізувавши історії хвороби людей і їх спосіб життя. Крім того, виявилося, що навіть активне проведення дозвілля не компенсує шкоди від багатогодинного сидіння на одному місці.

Натхнення: donbass.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button