Екологія

Антарктида може стати зеленим континентом

Рослинний світ Антарктиди сьогодні займає лише 0,3 % території континенту. Але дослідники, які вивчають мох, зафіксували різке збільшення біологічної активності в регіоні, обумовлене глобальним потеплінням.
Команда використовувала зразки моху, які добре збереглися в холодних умовах Антарктиди. Вони протестували п’ять зразків з трьох ділянок і виявили, що за останні 50 років на Антарктичному півострові відбулися великі біологічні зміни.


Ведення погодних записів почалося в 1950-х роках, але моховий літопис може надати більш довгостроковий звіт про зміну клімату. Вчені проаналізували дані за 150 років і виявили явні свідчення «точок зміни» за останні півстоліття (періодів часу, після яких біологічна активність явно зростала).

«Чутливість зростання моху до попередніх підвищень температури говорить про те, що екосистеми швидко змінюватися під впливом майбутнього потепління, що призведе до серйозних змін в біології та ландшафті цього культового регіону», — повідомив професор Дан Чарман, який очолював дослідний проект в Ексетерському університеті.

«Незважаючи на варіативність у наших даних, узгодженість того, що ми виявили на різних ділянках, була вражаючою». За словами дослідної групи, до якої увійшли вчені з Кембріджського університету Британської антарктичної служби, їх дані свідчать про те, що рослини і ґрунт істотно зміняться навіть при невеликому подальшому потеплінні.

Отримані дані про наслідки потепління для континенту показують, що якщо клімат продовжить змінюватися, а льодовики відступати, звільняючи все більше земель, то Антарктичний півострів в майбутньому стане набагато більш зеленим регіоном.

Стаття про дослідження під назвою Widespread biological rapid response to warming on the Antarctic Peninsula була опублікована в журналі Current Biology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button