Земля

Скам’янілість прадавнього молюска показує, що день на Землі був коротшим 70 мільйонів років тому

Те, що день на Землі триває чітко 24 години, здається таким непорушним, що нове дослідження, яке доводить, що день на Землі 70 мільйонів років тому складав всього 23,5 години, видається чимось неймовірним.

Завдяки скам’янілим останкам молюска дослідники змогли проникнути вглиб історії Землі і точно розрахувати тривалість дня. А тепер уявіть, що це не єдина тимчасова зміна. Орбіта Землі залишається постійною вже кілька мільярдів років, а оскільки день 70 мільйонів років тому був коротший, то і рік становить не звичні нам 365,25 дня, а 372!

Скам’янілість, яка дала вченим таку підказку, являє собою один з видів молюска того часу. Дослідники змогли отримати частинку ядра молюска і як вік дерева визначають по кільцевим рокам, вчені змогли по зрізу частинки молюска визначити біоритми стародавнього організму.

Підрахувавши всі біоритми молюска за рік, вони визначили, що рік 70 мільйонів років тому, тривав 372 дні. Таким чином, простим поділом вони змогли розрахувати й добу на Землі того часу.

Однак не варто панікувати, учені вже давно знають про гальмування обертання Землі. Як відомо, кожен рік 2 десяти мільярдні частки секунди довше попередніх. Помножте це на 70 мільйонів років, і ви зрозумієте різницю. Все це відбувається завдяки нашому супутнику – Місяцю. Уповільнення Землі пропорційно відстані між Землею і супутником, а це означає, що і Місяць потихеньку віддаляється від нас.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button