Людина

В яких країнах люди живуть довше за всіх

7 способів стати довгожителем: досвід інших країн

Ділимося досвідом довгожителів з різних куточків планети. Можливо, ці способи допоможуть і вам.

ФІНЛЯНДІЯ

У Фінляндії підтримання форми є національним хобі. Близько 70% фінів активно займаються спортом, 50% жінок йдуть на роботу пішки або їдуть на велосипеді, а мінусова температура не завадить фіну відправитися в похід або на рибалку.

Ще на початку 1970-х Фінляндія була на першому місці в світі за кількістю смертей від серцевих захворювань, проте ця проблема була вирішена комбінуванням здорового харчування і вправ на свіжому повітрі. Вчені кажуть, що заняття спортом на вулиці покращують не тільки фізичне, а й душевне здоров’я. Вони підвищують самооцінку, піднімають настрій і знімають стрес.

КИТАЙ

У віддаленому окрузі Баму в Південному Китаї, жінки працюють на рисових полях аж до свого 90-річчя. Вчені вважають, що своїм здоров’ям вони зобов’язані місцевій любові до співу! Спів підвищує імунітет і піднімає настрій. Вчені з’ясували, що літні люди, які займаються співом у хорі, рідше відвідують лікаря, менше потребують ліки і рідше страждають від депресії.

ІНДІЯ

Кількість літніх людей, які страждають від хвороби Альцгеймера в Індії набагато нижче, ніж у більшості західних країн. Чи не має це відношення до споживаних ними спецій? Адже, наприклад, речовини, що містяться в куркумі, давно вже використовуються в індійській медицині для лікування хвороб, — від ревматизму до болю в шлунку, і зараз дослідники вважають, що вона може захистити від хвороби Альцгеймера, або, принаймні сповільнити її розвиток.

Ці речовини також блокують протеїн, який сприяє розвитку раку, — виявили вчені Техаського Університету. Комбінуючи його з Таксолом — хіміотерапевтичним препаратом — можна домогтися зупинки розвитку раку молочних залоз. Також встановлено, що імбир може полегшити проблеми з травленням, а пажитник і кориця корисні для діабетиків.

ІСЛАНДІЯ

Суворий клімат, північний ландшафт, коротке літо — це не назвеш основою довгого життя, але, однак, ісландці — одні з найбільш здорових людей на планеті і займають далеко не останнє місце серед довгожителів західного світу. Секрет, можливо, криється в кількості риби в їх меню. Корисні властивості жирної риби широко відомі: риб’ячий жир захищає від інсульту і захворювань серця, хвороб суглобів і ознак старіння, і також уповільнює процес розвитку хвороби Альцгеймера.

В цей час середня кількість жирної риби в раціоні ісландців — приблизно третина порції на тижден. Вчені радять їсти мінімум 2 порції риби на тиждень, і принаймні одна з них повинна містити так звану жирну рибу. Це може бути сьомга, макрель, форель або оселедець.

ІТАЛІЯ

В італійській селі Камподимеле приймальня лікаря давним-давно закрилася за непотрібністю. У жителів села рівень холестерину такий же, як у немовлят, і рідко хто з них вмирає раніше 82-85 років. Середземноморська кухня, робота в полях і м’який клімат, звичайно, відіграють в цьому не останню роль, але головне, літні люди тут не залишаються коротати дні на самоті.

Вони — частина великої сім’ї, де зв’язок між людьми і поколіннями дуже сильний, і всі члени сім’ї зустрічаються і розмовляють один з одним кожен день. Дослідження показують, що спілкування і соціальна підтримка можуть бути так само корисні для здоров’я і довгого життя, як фізичні вправи і дієта. Виявлено, що люди з постійними соціальними контактами менше схильні хворіти на незначні захворювання і менше ризикують серйозно захворіти. Вони і живуть довше, ніж ізольовані від спілкування люди.

АРГЕНТИНА

Користь червоного вина відома вже давно — цей напій знижує стрес, ризик захворювання раком легенів і захищає серце і імунну систему. Але ось те, що відомо не всім — не всі червоні вина діють однаково. Вчені виявили, що вони разюче відрізняються один від одного за ступенем впливу.

Вина каберне з тих місць, де люди живуть особливо довго (наприклад, регіон Мендоза в Аргентині), містять особливо високу кількість поліфенолів — антиоксидантів, які допомагають запобігти захворюванню кровоносних судин. Вважається, що вина містять таку кількість поліфенолів з-за того, що виноград виріс на великій висоті і отримав особливо велику дозу ультрафіолету.

ЯПОНІЯ

Традиційна японська кухня, складається з риби, рису, сої та овочів — безумовно сприяє зниженню рівня серцевих захворювань і певних видів раку в Японії та інших частин Азії. Так, соя попереджає серцеві захворювання, покращує стан кісток і полегшує стан клімаксу. Також з’ясовано, що вона знижує ризик деяких видів раку, в тому числі раку легенів. Японці обожнюють брокколі і цвітну капусту, (і правильно — вони багаті речовинами, що захищають від раку), і зелений чай, який знижує ризик інсульту і підвищує активність інсуліну, що попереджає діабет. Зелений чай може також знизити ризик раку товстої кишки, шлунка, підшлункової залози, знижує тиск і рівень холестерину.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»