Земля

Найміцніша павутина витримує навіть невеликого птаха (фото)

Дослідники вперше спостерігали, що павутина може витримати маленького співочого птаха.

Біологи вперше спостерігали, як червоний кардинал (Cardinalis cardinalis) — птах розміром близько 20 см — добував собі їжу з павутини Йоро (Trichonephila clavata). Аналіз показав, що мережі, побудовані цими павуками, витримують об’єкти вагою до 70 г.

Вчені спостерігали, як червоний кардинал приземлився на павутину, відлякав павука і почав поїдати комах, що заплуталися в павутині. Протягом двох хвилин птах переміщався по павутині біля її центру. Дослідники відзначають, що при цьому структура павутини не була порушена: вона витримала вагу кардинала, що переміщається.

Птах на павутині Йоро. Зображення: Arty Schronce, Andrew K. Davis, Spider Ecology and Behaviour

Павутина Йоро може досягати метра в діаметрі. Для неї характерна незвичайна тришарова структура (центральна куля і два додаткові шари спереду і ззаду від нього) і висока міцність, порівнянна зі шовком, розповідають вчені. На сонячному світлі нитки павутини виблискують золотим кольором.

Попередні дослідження показали, що павуки використовують свої нитки не тільки, для прожитку, але і як свого роду парашут, щоб переміщатися по повітрю в нові місця. Нова робота говорить про те, що вони також відіграють важливу роль для всієї екосистеми, забезпечуючи їжею не тільки себе, але і невеликих птахів.

Павук Йоро в центрі павутини. Зображення: Arty Schronce, Andrew K. Davis, Spider Ecology and Behaviour

Павуки Йоро – це вид великих павуків ендемічний для Японії і країн Східної Азії, але останнім часом також поширився по території Північної Америки. Тварини можуть досягати 7,5 см в розмірі (до 10 см з витягнутими ногами) і відрізняються незвичайним візерунком з чорного, жовтого і червоного кольорів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button