Різне

Скандинавська ходьба

foto_cikavosti_08.08.2014-07Весна і літо є кращим часом для тривалих прогулянок, а ходьба – це природний вид фізичних навантажень, який дає можливість поєднувати корисне з приємним. Для підвищення свого ККД на звичайних прогулянках або якщо просто хочеться чогось новенького, можна спробувати скандинавську ходьбу.

Що це таке?

Скандинавська ходьба – це http://www.nordicwalker.ru/, схожими на знайомі всім лижні. Даний вид ходьби імітує біг на лижах, але при цьому не є за своєю суттю бігом. Людина спирається на 4 точки, задіюються руки і спина, що підвищує навантаження і тренує витривалість. Скандинавська ходьба надає більш інтенсивні навантаження, ніж звичайна, але не такі інтенсивні, як при бігу. Біг рекомендований лікарями далеко не всім, а ходьба з палицями практично не має протипоказань. Єдине – виглядає вона трохи дивно.

Історія походження

Ходьба з палицями зародилася ще в 1940-х роках, і спочатку була призначена для тренування професійних фінляндських лижників, щоб підтримувати їх у формі в літній час. Особливо популярною ходьба з палицями стала лише наприкінці 90-х років, коли її почали активно просувати спортивні співтовариства Фінляндії. Спочатку проблема виникла з палицями, так як стандартні лижні були надто довгими. Однак фінів це не загнало в глухий кут, і навесні 1997 року в спортивному університеті були проведені експерименти, в яких взяли участь студенти. Їм треба було ходити з палицями різної довжини, і це дозволило визначити ідеальну довжину палиці – вона повинна бути меншою на 15 см, аніж лижна. Створення таких палиць було доручено компанії Exel, що виробляє спортивне обладнання. До 1998 року виробництво палиць налагодили й у Фінляндії ходьба з палицями стала особливо популярно, а потім поширилася в інших країнах, де її називали Nordic Walking. Сьогодні Міжнародна асоціація скандинавської ходьби включає в себе 23 країни. В їх числі Нова Зеландія і Південна Корея.

Правила тренування

Скандинавську ходьбу можна віднести до кардіотренуванння. Просто прогулюючись в парку, ваші ноги відчувають навантаження. Ходьба з палицями надає навантаження і на верхню частину тіла – руки, спину і плечі. Вчені запевняють, що при скандинавській ходьбі спалюється на 46 відсотків більше калорій, ніж при простих прогулянках. Непогана цифра, чи не так? Активно використовуючи руки, ви підтягуєте біцепси і трицепси, які практично не працюють в звичайному житті. Прес під час скандинавської ходьби працює не сильно. Однак навантаження на нього можна підвищити, якщо трохи розгортати корпус вліво і вправо, роблячи кроки – це підключає до роботи косі м’язи преса. Не можна не відзначити і той факт, що при скандинавській ходьбі ви не червонієте і не приходите додому з обличчям бурякового кольору, що нерідко відбувається після бігу та інших активних навантажень.

За одну годину скандинавської ходьби в швидкому темпі ви позбудетеся від 300 ккал. Якщо ви при цьому будете задіяти верхню частину тіла (вертіти корпусом і розмахувати руками), то обсяг спалених калорій зросте. Крім іншого, це прекрасний спосіб поліпшити кровообіг, змусивши працювати судини, серце і легені.

Також ходьба з палицями бореться з гіподинамією, і якщо порахувати, скільки кроків щодня робить середньостатистичний працівник офісу, то ця цифра не перевищуватиме 6-7 тисяч. А денна норма при цьому становить мінімум 10 тисяч кроків. Скандинавська ходьба дозволяє заповнити нестачу.

Хто може ходити?

Всі без винятку! Ходьба з палицями не має протипоказань. В Європі разом з молодим поколінням скандинавської ходьбою займаються багато людей похилого віку. Примітно, що для ходьби не потрібні спеціальні навички, тому вона легко дається всім без винятку. Для занять не потрібні й особливі дислокації, так як ходити можна буквально де душі завгодно: у парку, на вулиці, в лісі. Деякі любителі завжди возять в автомобілі палиці, щоб коли буде можливість позайматися Nordic Walking.

Щоб внести різноманітність в скандинавську ходьбу, можна використовувати ті ж палки, роблячи з їх допомогою розтяжки до занять і після. На замітку: після тренування рекомендується прийняти теплу ванну, яка розслабить м’язи і позбавить вас від хворобливих відчуттів на наступний день після фізичних навантажень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button