Різне

Вода з пляшок в 300 разів дорожче водопровідної

Попередні результати опитування споживчої довіри, проведеного університетом Мічігану за липень, показали, що в цьому місяці рівень довіри споживачів дещо знизився, незважаючи на загальні надії на рекорди зростання в найближчі п’ять років.

Враховуючи цей спад, головний ринковий аналітик консультативної агентства ConvergEx Group Нік Колас (Nick Colas) вранці в минулу п’ятницю представив деякі шокуючі статистичні дані про споживання бутильованої води в США.

Почнемо, мабуть, з найнеймовірніших чисел: при середній вартості 1,22 долара за один галон (3,79 л) питної води в пляшках споживачі, які відмовляються пити воду з крана, переплачують у 300 разів. У своєму зверненні до споживачів Колас пише, що, насправді, ці цифри можуть бути і вищими.

«У 2012 році виробництво цих 9,7 мільярдів галонів [бутильованої води] забезпечило валовий дохід в 11,8 мільярдів доларів, в результаті середня вартість бутильованої води по країні склала 1,22 долара за галон, що в 300 разів вище вартості галона водопровідної води , – стверджує Колас. – А якщо врахувати, що майже 2/3 всієї кількості продаваної бутильованої води припадає на півлітрові пляшки, вартість такої води зростає – за даними Американської асоціації підприємств водопостачання (American Water Works Association) ціна становить близько 7,5 доларів за галон. Це майже в 2000 разів дорожче галона водопровідної води і в два рази дорожче бензину стандартної якості.

А ось ще трохи статистики, наданої паном Коласом:

• За останніми даними видавництва BMC, в 2012 році американці витратили на бутильовану питну воду 11800000000 доларів. Це на 6,5% більше, ніж у 2011 році, при цьому за вказаний рік дохід від виробництва бутильованої води склав 11 мільярдів доларів.

• Ці 11800000000 доларів були витрачені на придбання майже 9,7 мільярдів галонів води, в результаті чого середня вартість галона води в пляшках склала 1,22 долара. 64% від цієї суми пішли на покупку води в 0,5-літрових пляшках, при цьому середня вартість одного галона води зросла до 7,5 доларів. За даними Американської асоціації підприємств водопостачання вартість одного галона водопровідної води становить лише 0,004 долара, що приблизно в 300 разів менше вартості бутильованої води.

• За обсягами споживаної бутильованої води США є світовим лідером: останнім часом до цього рівня наближається і Китай – обсяги споживаної бутильованої води в цій країні становлять 7,7 мільярда галонів на рік порівняно з 9,7 мільярдами галонів в США. І, тим не менш, на частку США як і раніше припадають 15% всієї споживаної в світі бутильованої води, що становить близько 61400000000 галонів на рік. Досить дивно, але за даними ВМС США щорічно споживає звичайної води в пляшках більше, ніж содовою. Вперше питну воду почали продавати у пляшках у Європі (як-не, Perrier – це французька вода). Але, тим не менш, головним чином, через що виникали раніше проблем з постачанням водопровідною водою, в США зараз споживають майже в три рази більше бутильованої води, ніж в Італії, найбільшому споживачі на європейському ринку (у якій щорічне споживання бутильованої води становить 3 мільярда галонів).

• З тих пір, як в 1991 році ВМС стало відстежувати вартість бутильованої води, її споживання та обсяги продажу зросли відповідно на 312% і 371%. У той рік американці витратили 2,5 мільярда доларів на купівлю 2,4 мільярда галонів води в пляшках.

• З 1991 року ми також втричі збільшили споживання бутильованої води на душу населення – з 9,8 галонів на рік у 1991 році до 30,8 галонів в 2012 році – і досягли максимальної кількості за всю історію спостережень. Правда за цим показником лідирує Мексика – там на людину припадає 65,5 галонів на рік, а США поки займають лише 11 місце. У п’ятірку країн з максимальним споживанням бутильованої води на душу населення в рік увійшли: Італія – 49,9, Таїланд – 44,9, Об’єднані Арабські Емірати – 43,2 і Бельгія з Люксембургом – по 38,3.

«Але найбільш примітним в цих цифрах є те, як вони характеризують американського споживача: незважаючи на надмірно високу (що дуже суперечливе) вартість води в пляшках в порівнянні з вартістю водопровідної води, ми продовжуємо її купувати – навіть у період економічної кризи, – пише Колас . – І хоча за час кризи з 2008 по 2009 роки американці злегка скоротили споживання бутильованої води – приблизно на 3%, обсяг споживання в 2012 році знову досяг рекордного рівня, і немає ніяких ознак його можливого скорочення».

Найкращим виходом з ситуації буде придбання очистного фільтру для води, що суттєво заощадить ваш бюджет та дасть можливість споживати дійсно якісну воду. Насупним питання, яке необхідно вирішити: http://akvadesign.com.ua/, щоб він відповідав всім нормам та ґарантував на виході справді очищену воду. Інформації в неті предостатньо, звертайте увагу на перевірених часом виробників та продавців.

Натхнення: http://inosmi.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button