Всесвіт

Скільки чорних дір у нашій Галактиці? (відео)

Група астрофізиків з Університету Каліфорнії провела аналіз наявних даних про будову нашої Галактики. Бралися до уваги відомі на даний момент відомості про механізми і терміни зореутворення, часу життя зірок і про те, що буває з ними після — коли вигорить все паливо для термоядерних реакцій. Особливо враховувалися дані про склад зірок і його розподіл.

Чумацький Шлях, як відзначають автори дослідження, багатий зірками, в складі яких в помітних кількостях присутні метали, включаючи важкі. Це не виняток — великі спіральні галактики характеризуються саме таким складом зірок, на відміну від більш дрібних сферичних, де металів помітно менших. Безпосереднім поштовхом до тривалої півтора року роботи послужила перша реєстрація гравітаційних хвиль детектором LIGO. Того разу джерелом «рябі» простору-часу стало злиття двох чорних дір, маса кожної з них перевершувала сонячну приблизно в 30 разів.

https://youtu.be/G-VZAwEfAP0

Що таке чорні діри і чому вони чорні?

Це сам по собі видатний науковий результат — було експериментально підтверджено останнє значуще передбачення загальної теорії відносності. Але вчені заінтриговані: їм стало цікаво, як часто у відносній близькості від нас можуть відбуватися подібні події. Їх вірогідність залежить від кількості чорних дір, частки масивних чорних дір з масами в десятки сонячних і кількості подвійних дірок, які обертаються досить близько один до одного, щоб злитися за розумний час.

Подробиці дослідження можна побачити в статті, опублікованій в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, а ми будемо лаконічні.

Загальна популяція чорних дір в нашій Галактиці обчислюється величиною близько сотні мільйонів. Близько п’яти мільйонів з них мають достатню масу, щоб їх злиття виявилося зареєстрованим при сучасному рівні чутливості техніки. Найменш зрозумілим є питання з часткою подвійних чорних дір. Тим не менш, можна думати, що таке злиття буде зареєстровано земною технікою в найближчі роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button