Наука

Скільки клітин в мозку дорослої людини

Скільки клітин містить наш мозок? І найголовніше - чи впливає їх кількість на "обчислювальну потужність" нашої сірої речовини?

Коли ми чуємо про «сотні мільярдів» нервових клітин, то навряд чи уявляємо собі масштаб і складність структури нашого мозку. А тим часом це твердження не так далеко від істини.

Людський мозок часто вважається найбільш складно організованим мозком ссавців. Він набагато більший, ніж очікується від ссавця нашого розміру, якщо порівнювати нас з іншими тваринами. Хоча зазвичай вчені стверджують, що саме кількість нейронів є визначальним фактором обчислювальної потужності нашого мозку, насправді все трохи складніше. І, незважаючи на широко поширені цитати про те, що людський мозок містить 100 мільярдів нейронів і в десять разів більше гліальних клітин, абсолютна кількість нейронів і гліальних клітин в людському мозку залишається невідомими.

Вчені спробували підрахувати приблизну кількість клітин, які складають мозкову тканину здорової дорослої людини. Вони виявили, що мозок дорослої людини містить в середньому 86,1 ± 8,1 мільярда NeuN-позитивних клітин («нейронів») і 84,6 ± 9,8 мільярда NeuN-негативних ( «ненейрональних») клітин. Оскільки тільки 19% всіх нейронів розташовані в корі головного мозку, більший розмір кори (що становить 82% від загальної маси мозку) у людей в порівнянні з іншими приматами не відображає збільшення відносної кількості коркових нейронів.

Співвідношення між гліальними клітинами і нейронами в структурах людського мозку аналогічні співвідношенням, виявленим в інших приматів, а їх кількість клітин відповідає очікуваному для приматів людських пропорцій. Ці результати ставлять під сумнів поширену думку про те, що люди відрізняються від інших приматів складом мозку, і вказують на те, що з точки зору кількості нейрональних і ненейрональних клітин людський мозок насправді являє собою ізометрично збільшений мозок приматів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button