Людина

Скільки насправді потрібно пити води для хорошого самопочуття

У всьому слід знати міру, щоб не піддавати організм зайвим навантаженням.

Image by Zaccaria Boschetti from Pixabay

Вчені прийшли до єдиної думки, що коренем поганого самопочуття часто є брак вологи в організмі. Зневоднення призводить до головного болю, набору ваги, сухості шкіри, депресії і багатьох інших проблем. Тому споживання води потрібно взяти під пильний контроль.

Скільки ж потрібно пити води в добу, і чи варто дотримуватися правила, що чим більше, тим краще. Звичайно ж ні, не варто змушувати нирки працювати на знос і доводити себе до набряків. З приводу норми денного споживання рідини чітких норм немає. Є приблизна медична норма: 30 мл води на 1 кг маси тіла на добу. Тобто при вазі в 55 кг цілком достатньо 1,5 літрів в день. Відчуваєте спрагу – пийте ще, навіть, якщо випєте більше рекомендованого обсягу.

Зі склянки води найкраще починати свій день. Випиваючи відразу після пробудження 200 мл води кімнатної температури з часточкою лимона, ми запускаємо організм після тривалої бездіяльності. Через пів години можна приступати до сніданку і кави, вода вже підготувала вашу травну систему, і все з’їдене піде на користь.

З води слід починати і будь-який інший прийом їжі. Склянка води до їжі готує шлунок і позбавляє від зайвого почуття голоду. Насититися можна невеликою порцією, що допоможе уникнути переїдання і, відповідно, зайвих кілограмів.

Чого не слід робити, так це запивати їжу і пити в найближчі півгодини після прийому їжі. Вода виводить травні ферменти і розчиняє шлунковий сік, що уповільнює весь процес.

З обережністю слід ставитися і до поради бувалих тренерів пити мало не по три літри за тренування. Така кількість рідини виведе з організму не тільки шлаки і токсини, а й порушить баланс електролітів і мікроелементів, які просто не встигають відновлюватися. Кращий варіант: в перший день зважитися до і після тренування. Різниця складе від 300 до 1000 грамів, в залежності від особливостей тіла. Саме цю різницю і потрібно поповнювати кожне тренування, випиваючи рівну кількість чистої води.

Багато дієтологів прийшли до висновку, що визначаючи для себе необхідну норму води, слід прислухатися до свого організму. Про нестачу рідини він просигналізує спрагою, варто лише не ігнорувати цю природну вимогу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button