Людина

Вчені назвали головну причину відмінностей між мовами

Вчені з США вважають клімат і навколишнє середовище причинами, які обумовлюють відмінність всіх світових мов одна від одної. Про це дослідники повідомили в своїй доповіді, яка була представлена на 170-му з’їзді Акустичного товариства Америки (Acoustical Society of America — ASA).

06-11-15-foto-600x400-1

Приміром, в мовах людей, які живуть в регіонах з густими тропічними лісами, переважають низькі частоти і голосні, тому що в даній обстановці так легше почути один одного. У людей, які живуть на відкритих просторах, навпаки, переважають дзвінкі голоси і частіше використовуються голосні.

До таких висновків дослідники дійшли після вивчення 633 мови світу. Вчені приділяли особливу увагу маленьким мовам, якими у світі говорять менше 5 млн осіб. Сформульовану ними закономірність дослідники назвали підтвердженням так званої «теорії акустичної адаптації». Крім ландшафту, дослідники враховували такі чинники, як середній річний рівень опадів і температури, які також можуть вплинути на поширення звукових хвиль в повітрі.

«Ми впевнені в тому, що частина характеристик звукових моделей мов світу формується виходячи з кліматичних та екологічних характеристик регіону»,
— сказав провідний автор дослідження, ад’юнкт-професор в Університеті Нью-Мексико Іан Меддісон (Ian Maddieson).

Вперше теорію про те, що ландшафт місцевості обумовлює звуки, які видають його мешканці, сформулювали відносно птахів. Вчені виявили, що спів деяких видів птахів пов’язаний з тим, де саме вони мешкають — у лісах або на відкритих просторах.

Кнопка «Наверх»
Закрыть