Екологія

Скільки пластика ми з’їдаємо разом з пилом?

Навіть якщо ви не їсте пластик спеціально і не використовуєте його в якості посуду, щодня у ваш організм потрапляють мікрочастинки пластмаси, які осідають на їжу з повітря разом з іншим пилом.

Протягом дня в наш організм потрапляють мільярди порошинок; близько шести — з вдихуваним повітрям і приблизно стільки ж з їжею та напоями. У цьому пилу містяться і продукти розкладання пластику і сам дрібнодисперсний пластик. Згідно з оцінкою, даною авторами статті, опублікованій в Environmental Pollution, за добу людина з’їдає до сотні фрагментів пластмаси.

Пластикових відходів багато в океані, але в людську їжу звідти, ймовірно, потрапляє менше пластмаси, ніж з повітря. Шотландські вчені оцінили зміст мікрочастинок пластику в мідіях (виявилося, близько 2 пластикових частинок в кожній) і в їжі, яка двадцять хвилин простояла на повітрі (114 на тарілку їжі). Останній показник розраховували побічно, пластик шукали не в тарілках з їжею, а в чашках Петрі з клейкою стрічкою, які стояли поруч з тарілками.

Майже весь пластик в пилу, яка сідає на їжу — це поліестер, з якого роблять тканини, в тому числі для виробництва одягу, оббивки меблів, а також штучне хутро.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button