Екологія

З морського сміття робитимуть меблі

За оцінками ООН, в океанах по всьому світу знаходиться близько 100 мільйонів тонн пластику. В міру зростання споживання, збільшується і кількість пластикового сміття. Studio Swine спільно з підприємцем Кірен Джонсом (Kieren Jones) запропонували свій варіант вирішення цієї глобальної проблеми – переробляти зібране в океанах сміття і робити з нього меблі. Вони вже випустили колекцію стільців з відходів під назвою Sea Chair. Один з них був представлений на Меблевій виставці в Мілані в 2012 році. На кожному стільці прикріплений ярличок із зазначенням географічних координат, де був зібраний матеріал, з якого він зроблений, і з порядковим номером.

Так звана велика тихоокеанська сміттєва пляма, або Тихоокеанський «сміттєворот» – це вир з різних відходів у північній частині Тихого океану. Ця маса пластикового сміття збільшується із загрозливою швидкістю. Період розпаду пластику становить кілька сотень років. На відміну від відходів, які мають біологічне походження, пластик під впливом ультрафіолету лише розпадається на дрібні частинки, зберігаючи свою полімерну структуру. Сам же розпад йде до молекулярного рівня. Ці дрібні частинки пластику збираються в поверхневому шарі океану, де морські організми починають вживати їх у їжу, плутаючи з планктоном.

Таким чином, пластикові відходи роблять істотний вплив на стан навколишнього середовища і, в першу чергу, берегової лінії і морської флори і фауни. Причому їх концентрація продовжує зростати. Згідно з даними проведених нещодавно досліджень, в середньому на один квадратний кілометр океану припадає близько 46000 пластикових шматків. За останні десять років кількість пластикового сміття в Тихому океані потроїлася і складає, за оцінками ООН, 100 мільйонів тонн у всьому світі. З урахуванням сучасних обсягів виробництва пластмасової продукції протягом наступних десяти років ця цифра тільки подвоїться. Все це сміття має згубний вплив на морську екосистему. Пластикові елементи діють як губка, вбираючи в себе всі шкідливі гідрофобні хімікати (такі, як пестициди і добрива), концентрація яких в пластику стає неймовірно висока.

Звичайно, рішення, запропоноване Кірен Джонсом, не може повністю вирішити цю глобальну проблему. Але він сподівається, що його ініціативу переробки сміття підтримають й інші підприємці. Джонс збирає пластикове сміття на узбережжі Porthtowan (Великобританія). Цей пляж вважається одним з найбільш забруднених в країні, причому серед сміття тут переважають крихітні полімерні шматочки (так звані nurdles). Вони становлять лише 4 мм в діаметрі, плавають на поверхні океану і нагадують за формою риб’ячу ікру, тому являють собою особливо велику небезпеку для живих істот. Ці гранули широко використовуються в пластикових виробах. У воду вони потрапляють при транспортуванні або в результаті порушення режиму зберігання на заводах. Тільки минулого року було вироблено понад 250000000000000 гранул. На кожну квадратну милю океану припадає близько 13000 пластикових частинок.

Своє рішення виробляти з пластикових відходів, зібраних в океані, саме стільці, а не іншу продукцію Кірен Джонс пояснює тим, що за традицією моряки повинні обов’язково володіти навичками теслярів, щоб вміти відремонтувати поломку на дерев’яному судні у відкритому морі. Після виходу на пенсію вони, як правило, живуть у портових містах у Великобританії підробляють виготовленням дерев’яних меблів. Підприємець сподівається, що тепер колишні моряки зможуть виробляти і пластикові стільці, збираючи і переробляючи виловлений з моря пластик.

Це хороший задум, та ми з вами будемо дотримуватися класичних традицій для облаштування власного будинку, і якщо у вас виникне необхідність http://mebel-zov.by/, можете сміливо завітати в інтернет-магазин mebel-zov.

Натхнення: http://www.1000ideas.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button