Екологія

Європа планує замінити значну частину російського газу на біометан

ЄС планує замістити біометаном більше п’ятої частини імпорту російського газу, що допоможе зменшити викиди вуглецю та забезпечити енергетичну безпеку.

За оцінками Європейської біогазової асоціації, досягнення цієї мети потребує будівництва 1000 великих заводів менш ніж за вісім років і майже €40 мільярдів інвестицій, повідомляє Financial Times.

Потрібна нова політична основа для прискорення інвестицій у нові потужності.

Стратегія RePower EU передбачає подвоєння цільового виробництво біометану в регіоні до 35 млрд кубометрів до 2030 року, що в 10 разів більше, ніж сьогоднішній видобуток.

“Немає дефіциту відходів, необхідних для виробництва біометану. Промисловість може використовувати біопродукти з усіх частин харчової системи, не потребуючи спеціальних енергетичних культур, які могли б порушити виробництво їжі”, – зазначили в матеріалі.

Окрім того, добриво, створене в процесі виробництва біометану, може допомогти фермерам підвищити продовольчу безпеку, скоротити свій вуглецевий слід та створити робочі місця в сільській місцевості.

Європейська промисловість біометану готова до масштабування після трансформації підходу до виробництва в останні роки. На зміну невеликим установкам зброджування на фермах, які генерували найбільшу кількість продукції, прийшло нове покоління великих спеціалізованих установок, які приймають відходи з багатьох джерел і постачають газ у мережу, а не спалюють його на місці.

Наприклад, установки, які побудував найбільший виробник біометану в Європі Nature Energy, у 10 разів більші, ніж середні по галузі. Вони виробляють газ набагато ефективніше, ніж стара модель, і ефективно вловлюють метан.

Потужність біометану можна розвинути відносно швидко. Нове покоління електростанцій має стандартизовану конструкцію. Це означає, що об’єкти можна будувати за допомогою місцевих підрядників, уникаючи проблем у ланцюзі постачання, з якими стикаються під час розробки великих об’єктів відновлюваної енергетики.

Так в Данії п’ять років тому біометан забезпечував 5% потреб країни, а наразі цей показник сягнув 25%. До 2030 року біогаз може повністю замінити природний.

Дослідження EBA показують, що кілька країн ЄС, зокрема Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща мають “правильну” комбінацію інфраструктури та сировини, щоб слідувати цій траєкторії.

“Досягнення мети ЄС вимагатиме швидкого розвитку значної кількості заводів у багатьох інших місцях – нарощування потужностей у тих областях, де промисловість ніколи раніше не працювала в масштабах. Нам потрібна правильна політична підтримка, щоб це сталося”, – йдеться у повідомленні.

Основні кроки, які мають зробити уряди:

  • Вибір та планування місця реформування.

Наразі потрібно близько 12 місяців, щоб отримати дозвіл на біометановий завод, а потім 18 місяців на будівництво. Розробку можна значно пришвидшити, якщо уряди визначать “точки”, в яких прискорений процес планування швидше надасть розробникам проєкту впевненість. Вони повинні мати легкий доступ до існуючої газової мережі, щоб максимально використовувати наявну інфраструктуру.

  • Нове регулювання має спрямовувати біовідходи на біометанові заводи в радіусі 25 км, щоб забезпечити промисловість необхідною сировиною.

Це доповнить ширші амбіції ЄС щодо скорочення вуглецевого сліду харчової та сільськогосподарської промисловості та допоможе таким підприємствам, як супермаркети та мережі ресторанів, досягти власних цілей щодо харчових відходів і вуглецю.

  • Хоча біометан є конкурентоспроможним за нинішніх цін на газ і, ймовірно, залишиться таким у середньостроковій перспективі, механізм встановлення мінімальної ціни допоможе залучити інвестиції в цей сектор і прискорити розгортання.

Вони встановлюються для кожної країни, щоб відображати умови місцевого ринку, подібно до “контрактів на різницю”, які підтримували розвиток офшорної вітрової енергетики.

“Біометан може швидко зробити значний внесок у європейську енергетичну безпеку та скорочення викидів. Технологія готова. Тепер нам потрібно, щоб уряди створили правила, які дозволять нам досягати масштабів і темпів, щоб ціль ЄС стала реальністю”, – підкреслили в повідомленні.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments