Всесвіт

Складена перша топографічна карта Титана

Складена перша топографічна карта найбільшого супутника Сатурна, а також всієї Сонячної системи – Титана. Вона буде найціннішим інструментом для вивчення одного з найбільш схожого на Землю небесного тіла в нашій зоряній системі.

Як відомо, радіус Титану становить 2574 кілометрів, що більше, ніж у такої планети, як Меркурій. До того ж, це єдиний супутник у Сонячній системі, який має щільну атмосферу.Основним компонентом атмосфери Титана, як і на Землі, є азот. Правда, оскільки на супутнику Сатурна набагато холодніше, ніж на нашій планеті, то замість води і водяної пари в атмосфері Титана панує метан, який утворює хмари, випадає у вигляді дощу і навіть тече річками. Як встановили вчені, в цих річках є органічні сполуки, які можуть посприяти виникненню життя.

Як розповів керівник групи укладачів карти Титану Ральф Лоренц, на супутнику дуже багато цікавого, а саме, рухомих піщаних дюн і поточної рідини. Щоб досконально розібратися в цих процесах, необхідно знати нахил місцевості. Крім того, карта Титану стане при нагоді тим ученим, які намагаються змоделювати погоду і клімат цього величезного супутника.

Густий туман Титану ускладнює вивчення його пейзажу. Практично всі наявні відомості про найбільший супутник Сатурна були отримані завдяки космічному зонду “Кассіні”, який за десять років близько ста разів пролітав повз Титан. На основі радіолокаційних даних, переданих “Кассіні”, вдалося побудувати тривимірну топографічну карту супутника.

На жаль, апарат «Кассіні» не перебуває на орбіті супутника Сатурна, тому радіолокаційні дані є тільки для половини поверхні Титану. Щоб отримати топографічну карту всього Титана, вчені використовували математичну модель, яка об’єднала області, по яких є дані, плавними лініями, які мають усереднені значення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button