Різне

Концептуальна бібліотека: у боротьбі за книгу

Що таке бібліотека, людство дізналося задовго до нашої ери. Сьогодні ж бібліотеки опинилися на межі вимирання, оскільки книгу можна скачати в Інтернеті і прочитати на рідері, планшеті або смартфоні. Втім, уперта статистика говорить, що навіть такий високотехнологічний метод не завжди залучає сучасну людину: читають мало, та воно й не дивно, при такій-то кількості альтернативних методів проведення часу. Щоб населення остаточно не втратило інтерес до традиційних книг зокрема і читанню взагалі, в багатьох містах світу з’явилися ініціативи, які приводять не людей до книг, а “ведуть” книги до людей.

Невеликі концептуальні бібліотеки стали з’являтися в кафе, на вокзалах, в аеропортах, в автобусах і тролейбусах, навіть у старих телефонних будках (британський проект, як ви, ймовірно, і самі здогадалися). Підтримали таку тенденцію і в Нью-Йорку, де за замовленням Архітектурної Ліги венесуельські архітектори Марсело Ертортегай (Marcelo Ertorteguy) і Сара Валенте (Sara Valente) створили на одній з жвавих вулиць невеликі бібліотеки під назвою Stereotank.

Stereotank – це невелика архітектурна інсталяція, де кожен перехожий може на деякий час відволіктися від поточних проблем і почитати вподобану книгу або журнал. Для цього необхідно пірнути під купол і опинитися всередині будки-бібліотеки. Книгу можна почитати прямо усередині вуличної бібліотеки або забрати її з собою, натомість, залишивши якусь іншу книгу. Загалом, досить популярна нині ідея, правда, в даному випадку бракує місця для сидіння, – кажуть перші клієнти таких «бібліотек».

І ще одна приємна річ: організатори подібних проектів стверджують, що книги в незвичайних бібліотеках дійсно оновлюються, при цьому майже ніколи не зникаючи безслідно (без «бартеру»). Це, – кажуть ентузіасти, – вселяє надію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button