Головна / Технології / Скоро почнеться експорт сонячної енергії з Сахари в Європу

Скоро почнеться експорт сонячної енергії з Сахари в Європу

Після закінчення будівництва об’єкти сонячної генерації займуть площу в 25 тисяч гектарів землі (в пустелі), непридатної для сільськогосподарського використання.

Скоро начнется экспорт солнечной энергии из Сахары в Европу

Британська компанія TuNur Ltd запросила дозвіл влади Тунісу на будівництво в пустельній частині країни об’єктів сонячної генерації сумарною потужністю 4,5 ГВт. Мова йде про сонячні теплові (геліотермальні) електростанції обладнанні високотемпературними накопичувачами теплової енергії у вигляді ємностей із розплавленою сіллю, за рахунок чого може забезпечуватися цілодобове вироблення електрики.

Компанія — ініціатор проекту утворена туніським розробником сонячних електростанцій Nur Energie Ltd, в якій беруть участь британські інвестори, у співпраці з інвесторами з Тунісу і Мальти.

Три підводних високовольтних кабеля зв’яжуть комплекс геліотермальних електростанцій, розташований неподалік від Rjim Maatoug в південно-західній частині Тунісу, з Мальтою, Італії та Францією.

На першому етапі буде побудована теплова сонячна електростанція встановленої потужності 250-500 МВт, пов’язана кабелем з Мальтою. Вона повинна почати роботу в 2020 році, а плановий обсяг інвестицій оцінюється в 1,6 млрд євро.

«В першому десятиріччі нинішнього століття був розроблений масштабний проект Desertec, що передбачає будівництво 100 ГВт сонячної генерації в пустелі Сахара і перекидання електроенергії в Європу. Проект не пішов, але ідея, яка, власне, лежить на поверхні, не загинула. Очевидно, що «об’єкти в Сахарі отримують в два рази більше сонячної енергії у порівнянні з такими об’єктами в Європі, тобто на ту ж суму інвестицій ми можемо виробляти вдвічі більше електроенергії», — зазначає глава TuNur.

Тому немає сумнівів, що ряд аналогічних проектів меншого розміру буде реалізований. Управляти ризиками порівняно невеликих проектів незрівнянно простіше.