Технології

У Великобританії створять роботів для «ямкового» ремонту

Інженери з університету Ліверпуля почали роботу над роботизованою системою ARRES для автоматичного виявлення і ремонту дефектів дорожнього полотна.

Robotiz3d

Вчені з Великобританії застосували новітні рішення робототехніки й штучного інтелекту для усунення такої заплутаної та задавненої проблеми, як дорожній ремонт. Ліверпульський університет повідомляє про відкриття нового стартапу Robotiz3d Ltd. Ключовими учасниками проєкту стануть співробітники університетської Лабораторії інженерії роботів і розробники місцевої конструкторської компанії A2Е.

Проблема «ямкового» ремонту, забивання тріщин та вибоїн, гостро стоїть не тільки в Україні. Така робота вимагає ручної праці, аж ніяк не дешева і не оперативна. І якщо одні вчені пропонують будувати міцніші дороги за допомогою бактерій або недопалків, то британські інженери збираються автоматизувати сам ремонт. «Robotiz3d розробить керовану ШІ роботизовану систему для вирішення національної та міжнародної проблеми ям», – говорить Паоло Паолетті (Paolo Paoletti), технічний директор нової компанії.

Паоло Паолетті, який очолює Лабораторію інженерії роботів в університеті Ліверпуля, працює над цим завданням кілька років. Його команда, зокрема, створила систему для автоматичної реконструкції 3D-моделей дорожніх вибоїн і тріщин на основі даних машинного зору.

Планується, що система ARRES (Autonomous Road Repair System) буде являти собою безпілотну колісну платформу, оснащену інструментами автоматичного розпізнавання дефектів дорожнього покриття. Штучний інтелект зможе оцінювати характеристики таких ушкоджень і їх небезпеку, а потім ремонтувати, не дозволяючи їм перетворюватися на повноцінні вибоїни.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button