Технології

Вчені придумали, як спростити лазерний синтез

Вчені з Лабораторії лазерної енергетики (LLE) Рочестерського університету придумали, як термоядерним лазерам самим виробляти паливні гранули для роботи.

У грудні 2022 року співробітники Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса в Каліфорнії здійснили прорив в дослідженнях термоядерної енергії. Вони використовували 192 високоенергетичних лазери, зосереджених на одній точці, і «вдарили» ними по гранулі дейтерію і тритію. Так їм вперше вдалося викликати реакцію запалювання інерціального синтезу. Хоча це було велике відкриття, до практичного застосування термоядерного реактора належить ще багато роботи.

Команда вчених з Університету Рочестера на чолі з Ігорем Ігуменщевим, старшим вченим LLE, і Валерієм Гончаровим, директором теоретичного підрозділу лабораторії, вирішили одну з проблем, які заважають використовувати лазерний синтез в реальному світі.

Йдеться про виробництво паливних гранул, необхідних для роботи реактора. Зараз воно коштує дуже дорого, складне і вимагає використання рідкого гелію для заморожування дейтерію і тритію (радіоактивних ізотопів водню) до температури всього 11 градусів Кельвіна.

Працюючий термоядерний реактор потребуватиме близько мільйона таких паливних гранул щодня. Зараз вчені розробляють метод, при якому лазери в реакторі створюють власні паливні «таблетки» перед вибухом і запалюванням.

Замість використання твердих гранул вчені ввели дейтерій і тритій в пінопластові капсули. Коли лазери стріляють в капсулу, капсула колапсує в сферу з тією ж щільністю, що і рідке паливо з дейтерію і тритію, яке потім вибухне.

Зараз цей процес — поки перевірка концепції з використанням лазера OMEGA LLE. Проте, вчені стверджують, що майбутні лазери з довшими і енергійними імпульсами повинні «спрацювати».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button