Авто

Індекс навантаження шин – розшифрування

Шини мають величезне значення для безпечного руху автотранспортного засобу. Це рівносильно взуття для людини. Підбирати їх необхідно правильно, за розміром, і керуючись вимогами до транспортного засобу. Параметри шин прописані повністю на них самих, так само як і на взутті. Вони мають загальноприйняті скорочення, знаючи які, можна дізнатися про них все: ширину, висоту профілю і внутрішній діаметр. Маркування покришки може розповісти дуже багато, якщо знати, як розшифрувати всі значення, в тому числі і індекс навантаження шин.

Розшифрування скорочень на шині

Розглянемо на прикладі значення цифр, букв і чисел на легкових і вантажних шинах.

Отже, на покришці зображені цифри 315/80 R 22.5 151M

  • 315 – це ширина шини від однієї бічної частини до іншої (в мм).
  • 80 – число позначає співвідношення висоти профілю покришки до її ширини (у%). Чим менше число, тим менша висота бічної стінки.
  • R – радіальна шина. Вважається більш якісною.
  • 22.5 – внутрішній розмір шини (в дюймах).
  • 151 – індекс навантаження шин (з розрахунку на одне колесо).
  • M- індекс швидкості. Буква позначає максимально безпечну швидкість для цієї гуми. Для розшифровки використовують спеціальну таблицю.

Також на гумі можна побачити назву фірми-виробника, модель, напрямок руху, країну виготовлення, тип шини (наявність або відсутність камери) і сезон використання, як ось .

Індекс допустимого навантаження

На що варто звернути увагу при підборі гуми для автомобіля? Важливий параметр – максимальне значення навантаження для цієї шини при даному індексі швидкості і тиску.

Ці параметри є вірними за умови, що максимальна швидкість для покришок V класу складе 210 км / год, для шин W класу – 240 км / год і для шин Y класу – 270 км / год. Якщо швидкість буде вищою, необхідно обов’язково зменшити допустиме навантаження.

Індекс навантаження шини. Таблиця № 1

08-02-15-foto-600x340-3

Позначення індексів швидкості

Швидкісний індекс шини вказаний на її маркуванні і позначає максимальне значення для розгону. Значок ставиться там же, де розташований індекс навантаження шин. Нижче представлена таблиця відповідності букв на покришці максимальній швидкості.

08-02-15-foto-600x628-2

Маркування вантажних шин

На вантажні шини наносять таке ж маркування, як і на легкові. Покришки мають величезне значення для безпечного руху. Гума, використовувана для шин, відрізняється сезонністю, малюнком протектора і хімічним складом. На гумі також вказуються такі дані: дата виготовлення, покажчик критичного зносу протекторів, склад покришки і кількість шарів, нормативний документ, який регламентує випуск та всі значення сертифікату.

Індекси навантаження вантажних шин можна також розшифрувати за допомогою таблиці №1.

Для вантажних автомобілів використовують високотехнологічні шини. Вони мають жорстку боковину, низький профіль, підвищену стійкість і велику продуктивність, що дозволяє витримувати максимальні навантаження.

Після всього вищесказаного можна легко визначити, що позначають ці кілька цифр на “взуття” для автомобіля на малюнку.

08-02-15-foto-600x450-1

Ширина цієї шини від однієї бічної частини до іншої складає 205 мм. Висота профілю до її ширини має співвідношення 45%. Шина радіальна. Внутрішній розмір – 16 дюймів. Індекс навантаження 83 означає, що повна маса автомобіля може бути не більше 487 кг (на одне колесо) при максимальній швидкості V. Тобто при розгоні до 240 кілометрів на годину.

Необхідно запам’ятати, що заборонено використовувати шини з більш низьким індексом, ніж зазначено в технічному паспорті автомобіля. Фахівці вираховують норми під кожну модель авто, враховуючи всі її особливості. Особливо небезпечна така халатність у спекотні дні, коли асфальтове покриття максимально загострюється, і шина може лопнути. Не менш ризиковані поїздки з невідповідною гумою в дощ, сніг та ожеледь. При падінні температури нижче 7 градусів за Цельсієм “автомобільну взуття” необхідно поміняти на зимовий тип.

Для безпечного руху необхідно регулярно перевіряти рівень протектора на знос. Один раз на місяць рекомендується заїхати на СТО для перевірки тиску в шинах. Це відбивається на гальмівному шляху, витраті палива, зносі гуми і керованості.

Ні в якому разі не можна перевантажувати автомобіль, це також може привести до раптового розриву покришки. При найменших пошкодженнях на шині її необхідно змінити якнайшвидше на запасне колесо.

Натхнення: 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button