Технології

Скоро ШІ стане визначати, які фільми будуть знімати в Голлівуді

На кінофестивалі в Карлових Варах компанія ScriptBook продемонструвала новий алгоритм штучного інтелекту, який оцінює кіносценарії, пророкуючи, яка доля чекає їх у прокаті і чи варто з ним ставити фільми.

ІІ ScriptBook правильно визначив 22 з 32 фільмів Sony, які провалилися в прокаті за останні роки.

Багато хто вже зараз бачать в ScriptBook і подібних ШІ-системах потенціал, який повністю зруйнує наявну систему попередньої оцінки фільмів, яка зараз витрачається на тестові скринінги, фокус-групи і маркетингові дослідження.

Компанія, заснована ще у 2015 році в Антверпені, створила інструмент, який аналізує текст сценаріїв і дає фінансовий прогноз. Ну або як більш велемовно каже її автор, Надіра Азермаї, «наша місія — влаштувати революцію в бізнесі по розповіді історій, зробити так, щоб ШІ допомагав продюсерам, дистриб’юторам, агентам і фінансистам в оцінці їх ризиків».

Хмарна система використовується вже зараз, а ще в 2016 році Scriptbook отримав інвестиції на 1,4 мільйона доларів.

ШІ працює наступним чином: у нього завантажують PDF-файл зі сценарієм, і вже через п’ять хвилин він дає детальний аналіз проекту за такими параметрами: пророкує віковий рейтинг, аналізує персонажів, вказує протагоністів і антагоністів, оцінює емоційність кожного персонажа, пророкує аудиторію проекту, включаючи гендер і расу, а також дає оцінку того, скільки можливий фільм набере в прокаті.

ScriptBook заснований на алгоритмах машинного навчання, отримав «тренування» на 6500 вже існуючих сценаріях, а зараз сам створює бази даних. ШІ визначив успіх вже існуючих проектів з 84% точністю, тобто дав «зелене світло» сценаріями, які реально набрали багато грошей, і це в три рази вище, ніж подібний показник у людей. Одна з ідей використання подібного ШІ полягає як раз в тому, щоб підкріпити об’єктивними даними різні інтуїтивні здогади щодо того чи іншого сценарію.

Природно, система не ідеальна. При оцінці можливого бокс-офісу фільму «Ла-ла Ленд» вона передбачила йому збори в райони 59 мільйонів, хоча в реальності фільм набрав більше ста мільйонів (правда, ШІ приймав рішення тільки за сценарієм і про номінації на «Оскар» не знав). Тим не менш, ScriptBook все одно дав проекту зелене світло завдяки його невеликому виробничому бюджету.

Як говорить Міхель Руленс, один з програмістів ШІ, «в епоху MeToo ScriptBook може поліпшити стан гендерної рівності у фільмах. Програма може, наприклад, помітити, чи проходить фільм тест, при якому принаймні два жіночих персонажа не розмовляють про чоловіків. Також він може заміряти, як багато в сценарії діалогів між двома жінками, між двома чоловіками і між чоловіками і жінками».

Азермаї визнає побоювання багатьох людей, що стосуються того, що технологія може повністю вбити творчість і креативність, але вважає, що її система — не той випадок:

«ШІ навпаки відкине фільми, з певними формулами. Він дуже хороший для відбору по-справжньому творчих фільмів, які добре себе покажуть фінансово».

На чому базується такий оптимізм, поки неясно, так як незрозуміло, чому система повинна заохочувати якісь нововведення, якщо вона буде ґрунтуватися виключно на показниках минулих успіхів.

Зараз за аналіз одного сценарію компанія просить 5000 доларів, але дає знижку клієнтам, які хотіли б оцінити відразу кілька проектів.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть