Технології

Загадкові фальшиві стільникові вежі перехоплюють телефонні дзвінки по всім Сполученим штатам

Минулого тижня в США було виявлено сімнадцять фальшивих стільникових веж, офіційний власник яких невідомий. Замість забезпечення мобільного зв’язку, ці вежі з’єднуються з прилеглими телефонами, обходять їх захист і підслуховують дзвінки, або читають текстові повідомлення.

Виконавчий директор компанії ESD America Лео Ґолдсміт зумів зафіксувати 17 таких фальшивих веж. ESD – це
провідний постачальник технологічних рішень для військових і правоохоронних стуктур.

foto_cikavosti_09.09.2014-06_resized

Для більшості стільникових телефонів відстежити ці підроблені комунікаційні вишки неможливо. Це вдалося зробити тільки з допомогою CryptoPhone 500 від ESD – кастомізованого Android-пристрою, який замаскований під Samsung Galaxy S III, але має надзвичайно просунуте шифрування.

 

Ґолдсміт повідомляє: «Вежі-перехоплювачі зустрічаються в Сполучених штатах набагато частіше, ніж люди собі уявляють. Один з наших клієнтів здійснив подорож з Флориди в Північну Кароліну і по дорозі знайшов вісім таких веж. Ми виявили одну таку вишку навіть поруч з казино Саут Пойнт в Лас-Вегасі».

Читайте також: Підроблені телефони обходяться світовій економіці в $ 6 млрд 

І хоча досі невідомо, кому належать ці вежі, ESD виявила, що кілька з них розташовані поблизу американських військових баз.

«Хто підслуховує телефонні дзвінки навколо військових баз? Це самі військові або це справа рук іноземних урядів? Суть така, що ми не знаємо відповіді на це питання», каже Ґолдсміт.

Вежі-перехоплювачі видали свою присутність тільки різким падінням продуктивності телефонів в мережах від 4G до 2G у
моменти перехоплення.

Що цікаво, поліцейські департаменти в деяких американських містах використовують вежі систем «Stingray» або «Hailstorm», які дозволяють стежити за мобільними телефонами. Вони роблять це, заглушаючи сигнали телефону і змушуючи його переключитися з мереж 3G 4G або на більш стару і погано захищену систему 2G.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button