Технології

Гігантські дзеркала замість Сонця

Уявіть собі, що ви живете в місті, в якому Сонця не видно протягом більшої частини року. Але це не частина сценарію фантастичного фільму про пост-апокаліпсичне майбутньє, така ситуація є суворою реальністю для жителів багатьох міст, зокрема міста Рьюкан (Rjukan). Це норвезьке місто розташоване в долині, в якій гірські ланцюги блокують Сонце і сонячне світло протягом п’яти місяців, починаючи з вересня. А зараз високі технології здатні принести в буквальному сенсі “промінчик надії” жителям Рьюкан. Три гігантських дзеркала, загальною площею 50 квадратних метрів, встановлені на вершині прилеглої гори, будуть відбивати сонячне світло і освітлювати місто в долині.

Звичайно, можливостей усіх трьох дзеркал, загальною вартістю 850 тисяч доларів, не вистачить для того, щоб охопити своїм освітленням все місто. Замість цього промені відбитого сонячного світла будуть сфокусовані на центральну частину міста, площею близько 200 метрів, куди міські жителі зможуть прийти в будь-який час дна для того, щоб “скупатися” в променях Сонця.

Приводами, обертаючими дзеркала і регулюючими їх кути нахилу, буде керувати комп’ютерна система, що стежитиме за становищем і рухом Сонця, та гарантуватиме подачу в місто Рьюкан оптимальної кількості сонячного світла. Електрика, що необхідна для роботи всієї системи в цілому, буде отримана за допомогою енергії вітру та енергії Сонця.

Роботи з реалізації цього проекту почалися в цьому році з вирубки лісу на вершині гори і підготовки монтажного майданчика. У середині липня дзеркала, виготовлені на замовлення одним з німецьких підприємств, були доставлені на місце монтажу за допомогою вертольотів. Система почне працювати вже у вересні цього року і закінчить в березні 2014 року, коли на місто Рьюкан впадуть перші прямі промені сонячного світла.

Ідея використання відбитого сонячного світла може здатися чимось новим. Але насправді подібна ідея вже успішно використовується з 2006 року для освітлення італійського міста Віганелла (Viganella).

Натхнення: www.dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button