Земля

Скорочується кількість найважливіших водоростей у Світовому океані

Істотне зниження кількості деяких видів важливих мікроскопічних рослин – діатомових водоростей, спостерігається у світовому океані, йдеться в статті, опублікованій в журналі Global Biogeochemical Cycles.

25-09-15-foto-600x340-1

Автори статті стверджують, що з 1998 року по 2012 рік кількість діатомових водоростей у світовому океані знижувалося більш ніж на 1% щорічно, що загрожує скороченням кількості вуглекислого газу, що поглинається з атмосфери фітопланктоном.

Діатомові водорості – група одноклітинних і колоніальних водоростей, що відрізняється наявністю у клітин своєрідного “панцира”, що складається з діоксиду кремнію. Будучи найважливішою складовою морського планктону, діатомові водорості створюють до чверті всієї органічної речовини планети.

На землі рослини поглинають вуглець з атмосфери за допомогою фотосинтезу. В океані морські рослини фітопланктону, використовують вуглекислий газ для фотосинтезу. Океан здатний поглинути половину антропогенних викидів двоокису вуглецю. За останні два століття вміст вуглекислого газу в атмосфері зріс майже на третину через антропогенного впливу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button