Земля

Скорпіони світяться, щоб захищатися від паразитів

Більшість скорпіонів світяться синьо-зеленим кольором при освітленні ультрафіолетовим або природним місячним світлом. Вчені думали, що флуоресцентне мастило діє як сонцезахисний крем або допомагає знаходити товаришів у темряві. Тепер дослідники, що опублікували статтю в ACS Journal of Natural Products, визначили нове флуоресцентне з’єднання з екзоскелетів скорпіона. Команда каже, що з’єднання може захистити цих павукоподібних від паразитів.

Понад 60 років тому вчені вперше виявили схильність скорпіонів світитися під впливом ультрафіолету. До теперішнього часу тільки два флуоресцентних з’єднання,  ?-карболін та 7-гідрокси-4-метилкумарин, були ідентифіковані у твердій зовнішній оболонці скорпіонів або їх екзоскелет. Масахіро Мияшіта і його колеги задалися питанням, чи можуть бути інші флуоресцентні молекули з іншими хімічними властивостями, які були упущені в попередніх дослідженнях.

Дослідники витягли з’єднання з розплавлених екзоскелетів скорпіона Liocheles australasiae, використовуючи хімічні умови, відмінні від тих, які використовувалися в попередніх експериментах. Вони очистили з’єднання, що демонструє найбільш інтенсивну флуоресценцію, і визначили його структуру, що являє собою складний ефір фталевої кислоти, який раніше володів протигрибковими і антипаразитарними властивостями в інших організмів.

Це відкриття свідчить про те, що нова молекула, яку дослідники виявили у кількох додаткових видів скорпіонів, могла б допомогти їм захиститися від паразитарних інфекцій. За словами вчених, у порівнянні з двома раніше ідентифікованими флуоресцентними сполуками, нова молекула, ймовірно, слабо сприяє флуоресценції скорпіона.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button