Здоров'я

Коронавірус виявився дуже мінливим

З початку епідемії коронавірус мутував 149 разів

До такого висновку прийшли китайські вчені, які проаналізували 103 публічно доступних геному SARS-CoV-2 (COVID-19). Більшість змін відбулося в останні тижні.

Коротко переповідаючи результати роботи вчених, вірус розділився на два підтипи, L і S, які відрізняються своєю агресивністю. Підтип L зустрічається найчастіше (70%), на частку S припадає 30%.

Вчені відзначають, що підтип L частіше зустрічався на ранніх етапах спалаху в Ухані, однак його частота знизилася до початку січня. На думку авторів доповіді, людське втручання справило сильний селективний тиск на підтип L, який може бути більш агресивний і поширюється швидше. З іншого боку, порівняльна поширеність підтипу S, який еволюційно старіше і менш агресивний, ймовірно, зросла в силу більш слабкого селективного тиску.

«Наш аналіз припускає, що підтип S, найімовірніше, початкова версія SARS-CoV-2. Результати наших досліджень також підтримують версію про те, що підтип L агресивніший, ніж підтип S, а також про те, що втручання людини змінило відносну поширеність підтипів L і S незабаром після спалаху», — йдеться в статті, опублікованій в National Science Review.

Автори відзначають, що проаналізовані ними дані дуже обмежені. Для подальшого аналізу і кращого розуміння потрібно більше геномних, епідеміологічних даних, а також інформація про клінічні симптоми пацієнтів з SARS-CoV-2.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button