Земля

Таргани здатні виробити стійкість до всіх видів хімікатів

Руді таргани, також відомі як Blattella germanica, широко поширені у нас і представляють для людей велику загрозу — вони є носіями кишкової палички і сальмонели, а їх фекалії часто стають причиною алергії. Найстрашніше, що на даний момент проти них немає ідеального хімікату, тому що деякі особини мають природний імунітет до певних речовин, і на генному рівні передають його своїм нащадкам. Судячи за результатами дослідження учених з Університету Пердью, створення універсальної отрути проти тарганів просто неможливо, і людство приречене жити пліч-о-пліч з ними.

На даний момент найбільш ефективним методом боротьби з комахами вважається використання відразу декількох засобів. Таким чином, якщо один з хімікатів не подіє, є шанс, що частина тарганів буде винищено іншим. Такий підхід здається ідеальним, проте нове відкриття говорить про те, що таргани здатні виробити захист навіть від тих отрут, які їм не знайомі — можна сказати, що вони практично непереможні.

Кращого засобу від тарганів не існує

Такий висновок був зроблений в ході експерименту, де дослідники виловили домашніх тарганів і з’ясували, до яких речовин вони вже мають стійкість, і протягом пів року піддавали їх впливу різних отрут, щоб потім порівняти результати.

Спочатку вчені використовували три хімікати і чергували їх кожен місяць. Інша група тарганів під час усього дослідження піддавалася впливу двох різних класів засобів. У третьому випадку таргани труїлися хімікатом, від якого вони були захищені менше всього.

Через пів року дослідники з’ясували, що при чергуванні хімікатів таргани підтримували свою чисельність на певному рівні, і їх ставало ні більше, ні менше. Використання двох різних засобів взагалі не дало ніяких результатів — мабуть, вони швидко розвинули імунітет до обох речовин, і продовжували активно розмножуватися. Третій підхід дав змішані результати, тому що в одній групі чисельність шкідників зменшилася, а в іншій — збільшилася.

В ході вивчення тарганів і їх потомства, дослідники з’ясували, що вони виробили імунітет навіть до тих речовин, з якими раніше не зустрічалися. За словами професора Майкла Шарфа, стійкість тарганів до отрут за одне покоління часом збільшується в цілих шість разів. На його думку, знищення тарганів одними лише хімікатами просто позбавлене сенсу.

Як позбутися від тарганів?

Зрештою, вони запропонували використовувати хімікати разом зі всілякими пастками, а також підтримувати чистоту в приміщеннях і ні за що не залишати їжу на відкритому місці. Звичайно ж, стару добру капцю проти тарганів ніхто не скасовував.

В той час, як одна половина людства намагається позбутися від нашестя тарганів, інша створює роботизовані копії. Вони називаються VelociRoACH, і нещодавно навчилися працювати в команді, і допомагати один одному вставати на ноги.

Кнопка «Наверх»
Закрыть