Земля

Сліди великих динозаврів віком близько 100 млн років знайшли в ресторані в Китаї (фото)

Дослідники виявили сліди зауроподів у внутрішньому дворі ресторану. Вік знахідки становить близько 100 млн років. Про відкриття повідомляє USA Today з посиланням на вчених Китайського університету наук про Землю.

Палеонтологи виявили на декількох каменях у дворі ресторану в місті Лешань провінції Сичуань сліди двох зауроподів. Ці великі чотириногі рослиноїдні ящери були широко поширені під час юрського і крейдяного періоду.

Незвичайні сліди на каменях виявив один з відвідувачів ресторану. Він захоплюється палеонтологією, тому відразу зв’язався з професійними вченими з Китайського університету наук про Землю, які і підтвердили відкриття.

Раніше на території цього ресторану розташовувалася ферма. Палеонтологи вважають, що шар бруду і грунту захистив камені зі слідами викопних тварин від руйнування. Вчені використовували 3D-сканер, щоб підтвердити знахідку. Її попередній вік становить близько 100 млн років.

Сліди зауроподів у дворі ресторану. Фото: Lida Xing

Група зауроподів включає кілька великих рослиноїдних видів, багато з яких стали популярні завдяки масовій культурі. У тому числі до цієї групи належать, наприклад, диплодоки, бронтозаври і брахіозаври. Дослідники поки не ідентифікували, якому конкретному динозавру належали знайдені сліди. Але, судячи з розміру сліду, вчені вважають, що він був не менше 8 м в довжину.

Дослідники відзначають, що активне будівництво в Китаї зробило вивчення скам’янілостей складним завданням для палеонтологів, тому знахідки, подібні до цього, надзвичайно рідкісні. Нині вчені обмежили доступ до знахідки і продовжать дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button