Земля

Тривожний гул з надр Землі

Багато природних явищ, які відбуваються на нашій планеті досі залишаються невивченими загадками.

Людина лише 60 років тому опустився на дно Маріанської западини, виявивши там раніше невідомі види риб і інших глибоководних тварин. У цій статті ми розповімо про ще одну загадку Блакитної планети.

У 2016 році люди по всьому світу почали чути дивні звуки, схожі на нерозбірливий гомін, шум і бурчання. Цікаво те, що звуки долинали звідкись із надр нашої планети. Ті, хто чув ці дивні звуки кажуть, що вони викликали у них сильний дискомфорт і паніку, а деякі особливо чутливі навіть впадали в глибоку депресію, закінчуючи життя самогубством.

Гул Землі — науково доведене та зафіксована подія, проте його причини досі залишаються невідомі. Але у вчених є пояснення тому, чому деякі люди відчували себе не в своїй тарілці з-за цього шуму. Річ у тому, що це звук дуже низької частоти, який може вплинути на роботу мозку і організму в цілому, безпричинне відчуття тривоги і страху.

Варто згадати, що це відбувається не перший раз, такі події вже були задокументовані в 70-х і 90-х роках, але за масштабом останній гул є найбільшим. Фахівці створили карту, на якій відзначили ті частини планети, де люди чули підземне бурчання. Виявилося, що це відбувалося майже по всій земній кулі, за винятком Північно-Східної частини Євразії. Шум майже відсутній в Росії, Китаї, Монголії та Казахстані.

Сьогодні вчені виділяють кілька можливих причин цієї аномалії. По-перше, це може бути стандартна активність магми і ядра, яка з часом то слабшає, то посилюється. Земля — досить молода планета, що має гаряче ядро, яке виробляє колосальні обсяги енергії, а її тектонічні плити постійно перебувають у русі.

Друге пояснення — викиди енергії на Сонці. Річ у тому, що на Сонці теж постійно щось відбувається, і, якщо не вдаватися в подробиці, то можна сказати, що сонячна активність в останні роки трохи збільшилася. Це нормальні перепади активності і випромінювання, яке, входячи в нашу атмосферу, створює звукові хвилі. Цими хвилями і пояснюється дивний шум.

Ще одна гіпотеза припускає, що гул відбувається через початок інверсії магнітних полюсів нашої планети. Це відбувається раз на кілька сотень тисяч років і означає, що південний і північний магнітні полюси планети міняються місцями.

Далекі від науки люди кажуть, що підземний шум передвіщає настання апокаліпсису, адже у багатьох релігійних навчаннях кінець світу супроводжувався гуркотом грому і гуркотом. А любителі конспірологічних теорій кажуть, що все це — витівки американської установки HAARP, яка змінює клімат на нашій планеті та призводить до незворотних наслідків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button