Земля

Цивілізація майя загинула через столітню посуху

До такого висновку прийшли американські вчені, виявивши мінерали у Великій блакитний дірі в Атлантичному океані.

06-01-15-foto-600x375-1 (2)

Матеріали, здобуті у Великій блакитний дірі, свідчать про те, що в період з 800 по 900 роки нашої ери на території, де проживали майя, панувала екстремальна засуха. У 810, 860 і 910 роках посухи були особливо жорстокі. За історичними даними, саме в ці роки майя стали залишати свої міста.

Археологи довгі десятиліття ламали голови про причини загибелі древньої цивілізації. Висувалися різні гіпотези: від громадянських воєн до епідемії смертельної хвороби. І ось, нарешті, вченим вдалося довести, що майя загинули через кліматичний чинник.

А зробити це довгоочікуване відкриття вдалося завдяки аналізу донних відкладень, знайдених у Великій блакитний дірі і ромбоподібній лагуні. У знайдених зразках міститься дуже низький відсоток титану, який потрапляє у воду, коли вулканічні породи на півострові Юкатан розмивають дощі. Це доводить, що більше ста років на території, де мешкала цивілізація майя, була згубна посуха, яка і стала причиною зникнення великого народу.

Читайте також: Дощ розповів про загибель майя

Для майя вода була найважливішим ресурсом. Вони будували іригаційні системи і канали, збирали дощову воду в спеціальні резервуари. Кілька років посухи були смертельні для цього народу: занепало сільське господарство, почався голод і, швидше за все, міжусобні війни. Колись велика цивілізація зникла з лиця Землі.

Натхнення: chto-proishodit.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button