Наука

Біологи навчилися передбачати смерть з точністю до одного року

Оцінки епігенетичного віку людини з використанням годинника на основі біомаркерів часто можуть відрізнятися до дев’яти років: коли два або більше вимірювань (званих технічними повторами) оцінюються по одному і тому ж зразку крові. Про це йдеться в дослідженні, яке було опубліковано в журналі Nature Aging.

Цей шум обмежує корисність епігенетичних годинників, особливо для лонгітюдних досліджень, які відстежують зміни цих показників з плином часу.

Однак новий підхід лабораторії доктора Морган Левін, який раніше працював у йельській школі медицини, дозволив майже повністю зменшити цю невідповідність. Альберт Хіггінс-Чен, доктор медичних наук, доцент кафедри психіатрії і перший автор статті, розповів, що новий обчислювальний підхід можна використовувати для ізоляції і видалення «технічного шуму» з біохімічних тестів, призначених для прогнозування старіння і смертності.

“Відносно мало уваги раніше приділялося надійності епігенетичних годинників при повторному тестуванні, – сказав Хіггінс-Чен. – Епігенетичний годинник міг спочатку показати, що вам 50 років в одному тесті, а потім — 59 років в наступному. Ми почали з існуючих, широко використовуваних годинників і виявили, що єдина зміна – додавання методу, званого аналізом головних компонентів – допоможе зберегти сигнали старіння при значному зниженні шуму. Тепер для більшості тестів два вимірювання, зроблені в один і той же час, будуть відрізнятися менш ніж на рік. Це також означає, що поздовжня зміна годинника людини з набагато більшою ймовірністю відображає справжнє біологічне старіння, а не технічний шум”.

Отримані результати мають велике значення для практичних тестувань: починаючи від епідеміологічних досліджень і закінчуючи клінічними випробуваннями. Нещодавно розроблені епігенетичні годинники передбачають наслідки хвороб і старіння подібно традиційним годинникам, але вони також показують більш стабільні траєкторії при лонгітюдному відстеженні. Команда вчених продемонструвала, що використання нових версій епігенетичних годинників може різко скоротити потребу в розмірі вибірки при тестуванні впливу медичного втручання і клінічних випробуваннях, коли епігенетичні годинник використовуються в якості клінічної кінцевої точки.

Морган Левін, доктор філософії, яка керувала лабораторією старіння в живих системах Єльського університету, застерігає, що «хоча епігенетичні годинники використовують багатообіцяючі біомаркери старіння, нам потрібно постійно працювати над тим, щоб зробити ці вимірювання більш надійними і дієвими, якщо ми хочемо коли-небудь використовувати їх для перевірки втручань в процеси старіння і хвороб».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button