Всесвіт

Slingatron – космічна праща для виведення вантажів у космос

Використання ракет для запуску невеликих вантажів на орбіту обходиться колосально дорого. Тому одним з основних завдань є пошук альтернативних методів, що дозволяють значно знизити вартість космічних польотів або виведення супутника в космос.

Досить перспективним проектом у цьому напрямку може стати Slingatron – механічний прискорювач від винахідника Дерека Тайдмана. Американська компанія Hyper V оголосила на Kickstarter збір коштів на спорудження прототипу такої установки. Інженери мають намір розробити апарат, який працює за принципом пращі і викидає снаряди зі швидкістю, достатньою для виходу на орбіту.

Суть космічної пращі полягає в розкручуванні вантажу, встановленого на спіралеподібних напрямних. Направляючі самі обертаються навколо осі установки приблизно так само, як розкручується обруч навколо талії і передають імпульс вантажу. Інженери Hyper V стверджують, що сучасні технології можуть таким чином забезпечити швидкості близькі до першої космічної, за рахунок чого буде різко знижена вартість доставки на орбіту.

Розробники вже побудували невелику лабораторну установку, яка вистрілює невеликою сталевою кулькою діаметром близько двох сантиметрів зі швидкістю 152 метри в секунду. За чверть мільйона доларів вони розраховують створити пращу, яка додасть півкілограмові болванці швидкість близько кілометр в секунду. Це на порядок менше, ніж необхідно для космічних запусків, але, як стверджують представники Hyper V, цілком достатньо для демонстрації перспективності робіт у даному напрямку.

Під час розгону «пращею» вантажі будуть відчувати вплив відцентрових сил, які в десятки тисяч разів перевершують їх вагу. З цієї причини проект Hyper V непридатний для доставки крихких приладів, але для доставки в космос палива, води, кисню або невеликих особливо міцних супутників така система, по завіреннях компанії, ідеальна. Вантаж планується розміщувати в модулях обтічної форми (для зниження втрат при проходженні через атмосферу) з невеликими ракетними двигунами: якщо швидкості, що повідомляється пращею, виявиться недостатньо, ці двигуни зможуть додати відсутні кілометри в секунду.

[youtube]snYAbkGWyzQ[/youtube]

Натхнення: techvesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button