Всесвіт

Потужність найяскравіших спалахів пульсарів в сотні разів вище, ніж вважалося

Японські астрономи і їх колеги з США, Європи і Китаю спостерігали за Крабовидною туманністю і з’ясували, що потужність спалахів пульсарів в сотні разів вище очікуваної.

Image by WikiImages from Pixabay

Автори спостерігали за змінами в силі світіння пульсара Крабовидної туманності: вони виконали це як в радіохвильовому діапазоні, так і в області високих енергій. З’ясувалося, що нейтронна зірка ставала на 4% яскравіше в рентгенівському діапазоні під час найпотужніших радіоспалахів.

“Це означає, що їх реальна потужність в сотні разів перевищує теоретичні оцінки”, – говорить Теруакі Еното, керівник наукової групи в Інституті RIKEN в Вако в Японії

Посилене випромінювання, виявлене в рентгенівському діапазоні, було аналогічно тому, про який раніше повідомлялося у видимому діапазоні, але нічого подібного ніколи не спостерігалося в жодному з інших 2800 відомих пульсарів.

Автори спостерігали за добре вивченим пульсаром PSR B0531 + 21, який розташований в центрі Крабовидної туманності. Він сформувався зовсім недавно за астрономічними мірками, в 1054 році нашої ери.

Багаторічні спостереження вказали на те, що яскравість пульсара трохи збільшувалася в оптичному діапазоні в ті моменти часу, коли на його поверхні виникали GRP-спалахи. Це наштовхнуло вчених на думку, що PSR B0531 + 21 може виробляти не тільки незвично потужні спалахи видимого світла і радіохвиль, а й пучки рентгена та інших видів випромінювання високих енергій.

Автори зіставили всі дані і виявили, що фактично всі GRP-спалахи супроводжувалися різким збільшенням в яскравості пульсара в рентгенівському діапазоні на 3-4%. Реальна потужність сплесків була в десятки або сотні разів вище, ніж раніше вважали теоретики.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button