Ґаджети

Смартфони накопичують алергени та інші токсини

В середньому люди проводять 4,8 години на день у телефонах.

Сучасну людину неможливо уявити без телефону в руках, але до глобального чищення гаджета вдається далеко не кожен. У зв’язку з цим на його поверхні накопичується величезна кількість шкідливих речовин.

Image by Jan Va?ek from Pixabay

Недавнє дослідження показало, що смартфони здатні накопичувати шкідливі речовини навколишнього середовища та негативно впливати на здоров’я людини. Проаналізовані гаджети містили підвищений рівень алергенів на кішок і собак, а також beta- D глюкани (BDG) і ендотоксин.

“Смартфони показали підвищений і змінний рівень BDG і ендотоксину, а алергени на кішок і собак були виявлені на смартфонах власників домашніх тварин. BDGS знаходяться в клітинних стінках грибків і в багатьох середовищах і поверхнях, що викликають хронічні симптоми дихальних шляхів і роздратування, що робить BDGs постійним маркером для вивчення проблемної цвілі. Ендотоксин є потужним запальним агентом і маркером впливу грамнегативних бактерій», – поділилися автори дослідження.

Дослідження демонструє вплив інгаляційних алергенів та молекул, які викликають вроджені імунні реакції. Якщо у вас астма або алергія, дослідники рекомендують чистити електронні пристрої якомога частіше.

Як очистити телефон від токсинів, на думку експертів

Щоб відповісти на це питання, команда вчених створила моделі телефонів аналогічного розміру і з ідентичним покриттям, що й у реального гаджета. В рамках тесту вони протерли передню поверхню виготовленої моделі електростатичними серветками, змоченими в різних хімічних речовинах. Вони змогли зібрати зразки з тих пристроїв, якими користувалися 15 добровольців, після чого фахівці ще раз виміряли в кожному зразку рівень алергенів, BDG і ендотоксину.

Комбінація хлоргексидин + цетилпіридину була найбільш ефективною у зниженні рівня BDG та ендотоксину, а пара бензилбензоат + дубильна кислота найефективніше знижувала рівень алергенів у домашніх тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button