Наука

Виявлено прямий зв’язок між алкоголем і розвитком раку

Довгий час вчені знаходили лише непрямі причини цього зв'язку. Як виявилося, вся справа в наших генах 

Велике генетичне дослідження Оксфордського університету, Великобританія, підтвердило прямий причинно-наслідковий зв’язок між вживанням алкоголю та розвитком раку. Отримані результати, зокрема, пов’язують рак стравоходу і рак голови і шиї з вживанням спиртного.

Image by Hands off my tags! Michael Gaida from Pixabay

Вчені вже давно говорять про те, що між алкоголем і раком є зв’язок. Але досі було складно точно зрозуміти, як спиртне викликає розвиток хвороби. Річ у тім, що надмірне вживання алкоголю часто пов’язане з іншими шкідливими факторами, наприклад, неправильним харчуванням, курінням і відсутністю фізичних вправ. А, як відомо, все це підвищує ризик розвитку раку.

У цьому дослідженні був застосований новий підхід до вивчення зв’язку алкоголю з хвороби. Вчені зосередили свою увагу на варіантах генів, які, як відомо, пов’язані з більш низьким рівнем споживання алкоголю.

Відомо, що існує два генетичні варіанти, які знижують толерантність людини до алкоголю. Вони знижують здатність розщеплювати ацетальдегід, токсичну молекулу, що утворюється при метаболізмі спиртного організмом.

Дослідження вивчало генетичні дані 150 000 добровольців з Китаю. Ця когорта завершила кілька обстежень, які вивчали залежність від алкоголю. Спостереження проходили більше десяти років. Також вчені вивчали їх стан здоров’я. Оцінка підтвердила, що суб’єкти з генами низької толерантності до алкоголю споживали значно менше алкоголю, ніж ті, хто не мав цих варіантів генів.

В цілому, було виявлено, що у випробовуваних з однією або двома копіями будь-якого генетичного варіанту ризик розвитку раку був на 13-31% нижче.

Дослідження показало, що люди з принаймні однією копією варіанту гена з низькою толерантністю до алкоголю, але які регулярно вживали алкоголь, мали значно вищі показники раку голови та шиї та раку стравоходу. Це вказує на те, що нездатність розщеплювати ацетальдегід може бути безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку.

“Ці результати показують, що алкоголь безпосередньо викликає кілька видів раку, і що ці ризики можуть бути вищими у людей з успадкованою низькою толерантністю до алкоголю, які не можуть належним чином засвоювати алкоголь», — пояснив провідний дослідник проекту Пек Кей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments