Наука

Смерть – це всього лише ілюзія, відповідно до теорії мультивсесвіту

Багато з нас вважають, що смерть – це кінець нашого фізичного існування. На щастя, з’являється все більше вражаючих доказів, що підтверджують теорію про те, що наша свідомість продовжує існувати після смерті біологічного тіла.

Дослідники “Паралельних світів” в рамках теорії мультивсесвіту настійно рекомендують нам розглянути те, що ми не можемо побачити, щоб ще більше підтримати цю віру.

Одним з прихильників теорії життя після смерті є Роберт Ланза, який стверджує, що смерть – це всього лише ілюзія, з якою нас навчили миритися.

“Хоча індивідуальні тіла приречені на самознищення, відчуття життя -” Хто я? “- це всього лише 20-ватний фонтан енергії, що працює в мозку. Але ця енергія не зникає після смерті. Одна з найвірніших аксіом науки полягає в тому, що енергія ніколи не вмирає, її не можна ні створити, ні знищити”, – каже Ланза.

Так куди ж іде ця енергія? Переходить вона в інший вимір? Теорія мультивсесвіту передбачає нескінченну кількість всесвітів, деякі з яких дуже схожі на наш, а деякі сильно відрізняються.

Нескінченне число всесвітів має на увазі нескінченне число сценаріїв; наприклад, в іншому всесвіті людська цивілізація могла розвиватися у водному середовищі, на абсолютно “блакитній планеті”. Ньютонівська фізика, до якої ми всі звикли, не в змозі пояснити таку можливість, але квантова фізика підтримує її.

Навіть квантові фізики не до кінця розуміють, як працює квантова механіка. Однією з причин цього нерозуміння є те, що називається принципом невизначеності.

Одним з найбільш важливих аспектів квантової фізики, про який ми сьогодні знаємо лише в сильно спрощеному вигляді, є принцип, який можна пояснити так: “Не можна повністю знати, як поводиться субатомна частка, оскільки навіть спостереження за нею або вимір її атрибутів сильно змінює її поведінку”.

Згідно з багатовимірною інтерпретацією, кожен раз, коли проводиться квантовий вимір, кожний всесвіт розгалужується на ряд нових всесвітів, і таким чином реалізуються всі можливості. Однак критики ставлять під сумнів існування цих всесвітів, оскільки вони не впливають на наш власний.

Тепер настає час розгадки, і вона називається теорією безлічі взаємодіючих світів. У ній записано, що світ, в якому ми живемо, є лише одним з величезного числа подібних світів, які взаємодіють один з одним. Ця взаємодія, по суті, є універсальною силою відштовхування, яка не дозволяє світам мати схожі фізичні конфігурації.

За словами одного з прихильників теорії безлічі взаємодіючих світів, професора Говарда Віземана з Університету Гріффіта в Брісбені, Австралія, цей сценарій не суперечить квантовій механіці, а пояснює її незвичайні явища.

“Ця картина – все, що потрібно для пояснення дивних квантових ефектів, таких як частинки, що тунелюють через тверді бар’єри, і хвильову поведінку в експериментах з подвійною щілиною”, – сказав Віземан.

“Так яке відношення це має до того, що смерть – це не кінець?” – можете запитати ви. Ну, як вважає Роберт Ланза, безліч всесвітів, що взаємодіють один з одним, відкриває можливість для проходження енергії між ними. На його думку, людська душа – це форма енергії, і при нескінченній кількості можливих сценаріїв вона може проявлятися і на іншому плані існування.

У нескінченній кількості всесвітів відбувається все, що тільки може статися. У цих сценаріях смерть не існує ні в якому реальному сенсі. Це просто ілюзія, продиктована деякими з наших традиційних вірувань.

Якщо взяти до уваги ці обставини, то такі поняття, як простір і час, втрачають своє значення, а різниця між минулим, сьогоденням і майбутнім стає досить безглуздим. Таким чином, безсмертя можна визначити не як вічне існування в часі без кінця, а як щось, що знаходиться за межами того, що ми називаємо просторово-часовому континуумі.

Хоча деякі з вас можуть відкинути цю можливість і назвати її “божевільною реінкарнаційною змовою”, майте на увазі, що кілька шанованих членів наукового співтовариства твердо вірять в це. Зрештою, ми будуємо свої уявлення про реальність на основі інформації, наданої нашими обмеженими органами почуттів, а ці джерела інформації можна легко обдурити або маніпулювати ними.

За словами Альберта Ейнштейна: “Реальність – це всього лише ілюзія, хоча і дуже стійка”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button